Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) saņēmis vērtīgu un dāsnu dāvinājumu no Gustava Zemgala dzimtas. Tās ir aptuveni 100 fotogrāfijas un dokumenti, kā arī ļoti unikāls prezidentam piederējis priekšmets – sudraba cigarešu etvija, kuras vāku rotā Gustava Zemgala iniciāļu monogramma, kā arī Rīgas un Latvijas ģerboņi, kas simbolizē augstākos amatus, kurus savulaik ieņēmis Zemgals.

Daļa no dāvinājuma materiāliem līdz Ziemassvētkiem būs apskatāma īpašā ekspresizstādē Vēstures muzejā.

Nacionālais Vēstures muzejs savā ziņā visu šo gadu ar dažādiem pasākumiem vadījis Gustava Zemgala zīmē, jo šis ir viņa 150. jubilejas gads.Lielākais notikums bija izstāde Esplanādē, kuras veidošanā piedalījās arī kādreizējā prezidenta mazmazdēls Mārtiņš Andersons. Viņš ir dzimtas vēsturnieks un tādējādi savā mantojumā daudzus gadus glabājis ģimenes relikvijas. Daļa no tām ir mantojums no mammas un vecmāmiņas, bet vairākas unikālas lietas viņš arī iegādājies antikvārajā tirgū. Gustava Zemgala jubilejas gada izskaņu viņš uzskatījis par īsto brīdi, lai dalītos šajā mantojumā ar plašāku sabiedrību, dāvinot relikvijas Vēstures muzejam.

Vēstures muzejs dāvinājumā saņēmis aptuveni 100 fotogrāfiju, kas atspoguļo Gustava Zemgala publisko un arī ģimenes dzīvi, kā arī dokumentus, kas galvenokārt raksturo Zemgala prezidentūru.

Ļoti skaists, elegants un arī simbolisks priekšmets, kas nonācis dāvinājumā, ir sudraba cigarešu etvija. To rotā Gustava Zemgala iniciāļu monogramma, kā arī Rīgas un Latvijas ģerboņi, kas simbolizē augstākos amatus, kurus savulaik ieņēmis Zemgals.