Nupat aizvadītās olimpiskās spēles Parīzē organizatoriski un sportiski var uzskatīt par vienām no visu laiku labākajām. Skatītāju piepildītās sacīkšu arēnas, no kurām lielākā daļa bija pagaidu vai agrāk celtas, apliecināja, ka cilvēcei joprojām ir svarīgas olimpiskās spēles. Pasaules lielākais sporta sarīkojums Francijas galvaspilsētai izmaksāja dārgi, taču sākotnējās aplēses liecina, ka olimpiskajām spēlēm Parīzē būs pozitīvs ekonomiskais efekts.
Parīze pirms septiņiem gadiem saņēma tiesības rīkot 2024. gada vasaras olimpiskās spēles. Sākotnēji tika lēsts, ka spēļu sarīkošana izmaksās 6,7 miljardus eiro, taču, kā jau varēja gaidīt, izmaksas pieauga un sasniedza 8,8 miljardus eiro. Taču tas bija būtiski mazāk nekā izdevumi iepriekšējo divu olimpisko spēļu sarīkošanai Tokijā (12 miljardi eiro) un Riodežaneiro (vairāk nekā 20 miljardi eiro).
Mazākas organizatoriskās izmaksas bija saistītas ar to, ka Parīzē un citās olimpisko spēļu sacensības uzņemošajās pilsētās jau bija pirmšķirīgas sporta būves, tāpēc tieši spēļu vajadzībām nācās uzcelt tikai ūdens sporta centru un olimpisko ciematu. Tajā pašā laikā Parīzes pašvaldība ieguldīja simtiem miljoniem eiro infrastruktūras uzlabošanai.
Būvniecību kā vienu no olimpisko spēļu ekonomiskajiem ieguvumiem uzsvēra Eiropas Centrālās bankas prezidente francūziete Kristīne Lagarde.
Parīze ir viens no tūristu iecienītākajiem galamērķiem pasaulē, tāpēc vietējās viesnīcas, restorāni, muzeji un izklaides vietas ar lielām cerībām gaidīja olimpiskās spēles.
Šī gada jūlijā Parīzi apmeklēja par 20% vairāk tūristu nekā pagājušā gada jūlijā. Francijas tūrisma ministre Olīvija Greguāra paziņoja, ka olimpisko spēļu laikā nakšņotāju skaits viesnīcās pieauga par 16%, salīdzinot ar to pašu laika posmu pērn. Savukārt tēriņi Parīzes restorānos un bāros esot pieauguši par 25%.
Taču ne visi uzņēmumi izjuta lielo tūristu pieplūdumu.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X