Viena gaisa trauksme pēc otras, dronu un raķešu uzbrukumi - tā Jaunā gada pirmās dienas sagaidījuši Ukrainas iedzīvotāji.

Kā Ukraina sagaidījusi 2024. gadu, kura februārī apritēs divi gadi kopš tur norisinās pilna mēroga karš. Uz ko cer Ukrainas iedzīvotāji, kāds ir viņu noskaņojums un kāda palīdzība nepieciešama ukraiņiem, stāsta Indra Sprance no Ukrainas.

Ukraiņi prognozē smagu gadu, bet nezaudē cerības, ka visus izaicinājumus pārvarēs. Taču salīdzinājumā ar to, kā ukraiņi sagaidīja 2023. gadu, redzams, ka šogad ukraiņi ir kļuvuši stiprāki.

Jaunais gads Kijivā sagaidīts klusi, bet otrdienas rītā turpinās ļoti spēcīgs uzbrukums Kijivai – ik pēc bīža ir ļoti spēcīgi blīkšķi, strādā pretgaisa aizsardzība un sprādzieni ir tik skaļi, ka tie iedarbina automašīnu signalizāciju. Kopumā šorīt Kijivā rīb kā kaujas laukā.

Savukārt gada pirmajā dienā Krievija uzbruka Ukrainai ar 90 "Šahed" droniem, nogalinot un ievainojot vairākus cilvēkus dažādās pilsētās, uzbrukumi turpinās arī šodien. Pagaidām vēl nav apkopoti jaunākie dati par šīs nakts un šā rīta uzbrukumiem, bet pretgaisa aizsardzība strādā arī Kijivas apgabalā.

Vienlaikus šajās dienās turpinās 29. decembra uzbrukumu postījumu novēršana. Jāatgādina, ka aizvadītā gada izskaņā krievija veica vienu no lielākajiem uizbrukumiem Ukrainas pilsētām, palaižot 158 dažādas raķetes un dronus. Ukraiņiem izdevās notriekt 114 no tiem, bet postījumi bija lieli – cieta daudz dzīvojamo māju, skolas, slimnīcas, dzemdību nams un citas ēkas. Savukārt Kijivā smagākie postījumi nodarīti kādā noliktavā, kurā tobrīd atradās daudz cilvēku.

Drupu atrakšana turpinās vairākas dienas, 1. janvārī atrakti 5 cilvēku līķi, līdz ar to kopumā 29. decembra uzbrukumā Kijivai nogalināti 29 cilvēki, vēl 30 ievainoti. Šis ir lielākais nogalināto cilvēku skaits vienā uzbrukumā galvaspilsētai kopš vispārējā iebrukuma sākuma.

1. janvāris Kijivā bija kā sēru diena, pieminot 29. decembrī nogalinātos.