Tramvaju pasažieri Barona ielā kopš vakardienas var sasveicināties ar grāmatizdevēju Valteru Dakšu, kura portrets rotā galerijas „Istaba” skatlogu. Ko Dakša tur dara un vai viņa klātbūtne jaušama arī galerijas iekšienē?
Galerijas „Istaba” saimniece Linda Lūse pati uz stikla tikko uzlīmējusi Valtera Dakšas portretu, bet attēla oriģināls turpat vien grozās, ar nelieku mulsumu sejā pētot savu atveidu.
Valters Dakša ir īpaša parādība Latvijas kultūras ainavā. Vēl, būdams vidusskolēns, viņš par ieguva balvu „Laiks Ziedonim” nominācijā bērniem un jauniešiem „Rabarbers” – par grāmatu vākšanu dzimtajā Saldū. Viņš grāmatas krāja no 15 gadu vecuma, ir izveidojis kolekcijas – ar rakstāmmašīnu pārrakstītas grāmatas, dzeja un tamlīdzīgi. No 2017.gada Dakša grāmatas sāka arī izdot, pēdējā laikā pievērsies arī antikvariāta darbībai.
Grāmatplauktā ir gan Dakšas izdotās grāmatas – Eināra Pelša, Anda Surgunta, Māra Bišofa darbi – gan veci izdevumi, savākti no cilvēkiem, kuriem tie nav vajadzīgi. Bodītē Brīvības un Artilērijas ielas stūrī Dakša pārdod gan vienus, gan otrus, naudu ieguldot izdevējdarbībā. Grāmatu ir tik daudz, ka jāmeklē jaunas telpas. Un tāpēc viņš ar prieku piekritis arī personalizētā galerijas „Istaba” grāmatplaukta iecerei.
Dakšas grāmatu plauktā galerijā „Istaba” drīz ieguls literārā žurnāla „Avīzes Nosaukums” kārtējais numurs, iecerēts arī jauns mākslas žurnāls. Viņš šovasar gan savu grāmatplauktu un izdevniecību pieskatīšot attālināti, jo izlēmis doties valsts aizsardzības dienestā.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X