Jaunā konservatīvā partija (JKP) balsos par likumprojektu, kas paredz atsevišķās jomās strādājošajiem, tostarp sociālo aprūpes centru darbiniekiem, obligātu Covid sertifikāta prasību, tā intervijā Latvijas Radio atklāja labklājības ministrs Gatis Eglītis no JKP.

Viņš teica, ka Labklājības ministrijas mērķis primāri ir rūpēties par drošu vidi cilvēkiem, kas dzīvo sociālās aprūpes centros. Pret Covid-19 pašlaik ir vakcinējušies 93% valsts sociālās aprūpes centru klientu un ap 70% darbinieku, un vakcinēšanās līmenis varētu vēl celties, ja Saeima pieņems likuma grozījumus šajā jomā. Ministrs domā, ka Sociālās aprūpes centri ir labāk gatavi jaunam Covid-19 vilnim rudenī, nekā pērn. Turklāt sociālo aprūpes centru darbiniekiem no nākamā gada pirmā janvāra būtiski palielinās algas, tādēļ ministrs uzskata, ka nav pamata satraukties par darbinieku trūkumu.

Vēl ministrs sarunā norādīja, ka 2.pensiju līmeni plāno uzlabot trijos cirzienos. Pensiju ikgadējā indeksāja notiks 1.oktobrī un vidēji pensijas palielinās par 4 līdz 5%.

2.pensiju līmenī nekādas būtiskas izmaiņas šogad vai nākamgad netiek plānotas. Tāda vienošanās panākta ar finanšu nozari. Eglītis gan atklāja, ka trijos virzienos tiks strādāts pie uzlabojumiem.