Lietuvas Pasvales rajonā 7. decembrī oficiāli tika pabeigti darbi gāzes starpsavienojuma jaudas uzlabošanai. Latvijas–Lietuvas starpsavienojuma jaudas uzlabošanas projekts īstenots, lai caurplūdes jauda virzienā uz Latviju tiktu palielināta līdz 90 gigavatstundām dienā. Tādējādi sistēmas lietotājiem tiek nodrošinātas plašākas iespējas piegādāt un noglabāt dabasgāzi Inčukalna pazemes gāzes krātuvē vai pārvadīt to vienotā tirgus zonā.

Netālu no pierobežas pilsētas Ķemeņas esošais Latvijas un Lietuvas dabasgāzes starpsavienojums savieno abu valstu gāzes tirgus. Tagad Latvija un Lietuva kopīgā projektā palielinājusi šī starpsavienojuma caurplūdes jaudu. Līdz šim tā bija aptuveni 60 gigavatstundas dienā, bet tagad tā palielināta līdz 90 gigavatstundām dienā. Faktiski jauda palielināta jau no 1.novembra. Tas bijis iespējams paplašinot Ķemeņas gāzes mērīšanas staciju un palielinot tās jaudu. Starpsavienojuma jaudas palielināšana ir daļa no Latvijas – Lietuvas starpsavienojuma jaudas uzlabošanas projekta.

Projekta pabeigto daļu Ķemeņas gāzes mērīšanas stacijā atklāja šonedēļ. Klāt bija abi projekta īstenotāji - vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators „Conexus Baltic Grid” un Lietuvas dabasgāzes pārvades sistēmas operators „Amber Grid”. Lietuvas un Latvijas kopīgās investīcijas projektā sasniedz 10,2 miljonus eiro un 2,1 miljons eiro piesaistīts no Eiropas Savienības finansējuma.

Ņemot vērā to, ka Latvija pārgāja uz dabasgāzes piegādēm ārpus Krievijas, vienīgais piegādes avots ir Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes terminālis Lietuvā, kā arī savienojums ar Poliju (GIPL). Tādēļ šī starpsavienojuma plūsmas palielināšana ir būtiska un labs ieguldījums kopējā dabasgāzes drošībā. To norāda „Conexus” valdes priekšsēdētājs Uldis Bariss.