Gadiem ieilgušais sabiedrisko mediju apvienošanas process liedz medijiem domāt ne tikai par nākotnes attīstību, bet arī nopietni pievērsties jau šī brīža satura un tehnoloģiskajiem izaicinājumiem. Tā vērtē Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Gunta Sloga.

"Latvijā sabiedriskie mediji ir vieni no viszemāk finansētajiem Eiropas Savienībā. Redzam, ka Lietuva un Igaunija spēj investēt. Ja gribam būt moderns medijs, kas uzrunā visu sabiedrību, tad tehnoloģiskie izaicinājumi ir ļoti būtiski," uzsvēra Sloga.

Taču politiķiem ir izdevīgi bremzēt sabiedrisko mediju apvienošanu, pieļauj Sloga.

"Dažkārt ir sajūta, ka ir ērti, ka ir novājināts medijs, jo kas ir galvenais medija uzdevums? Būt sargsunim. Tātad ir sargsuns ar ne īpaši asiem zobiem," tā Baltijas Gunta Sloga, komentējot situāciju ar sabiedriskā medija apvienošanu.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome šodien, 5. maijā organizē diskusiju "Vai Latvijā būs spēcīgs sabiedriskais medijs?", kuras mērķis ir vērst uzmanību uz sabiedrisko mediju attīstības nozīmi valsts drošībai, ekonomikas izaugsmei un sabiedrības labbūtībai. No plkst. 13:00-15:30 tai varēs sekot līdzi arī lsm.lv tiešraidē.