Trauksmains vakars bijis Amerikas Savienotajās valstīs. Kapitolija ēkā Vašingtonā vakar iebruka protestētāji, kas atbalsta Donaldu Trampu. Sākotnējais Trampa atbalsta mītiņš pārauga nemieros, kuru rezultātā zaudēja dzīvību četri cilvēki, vairāki savainoti, ievainoti arī vismaz 14 policisti. Aizturēti vairāk nekā 50 cilvēku .Jau naktī protestētāji no Kapitolija padzīti un tā atkal ir droša, kaut gan noteikta komandantstunda. ASV Kongress arī atsācis sesiju, kurā paredzēts apstiprināt Džo Baidena uzvaru prezidenta vēlēšanās.

Notikumus Vašingtonā skaidro un analizē  Viskonsīnas universitātes žurnālistikas pasniedzējs Andris Straumanis, Latvijas Radio žurnālists Uģis Lībietis un Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Māris Andžans.

"Tas bija grautiņš, un nekas tāds ASV līdz šim nav piedzīvots," notikušo Latvijas Radio vērtē Andris Straumanis.

"ASV prezidentam Donaldam Trampam acīmredzami bija grūti zaudēt prezidenta vēlēšanās, un vēlme apstrīdēt vēlēšanu rezultātus aizgāja par tālu. Maz gan ticams, ka Tramps pats plānoja un organizēja ielaušanos Kapitolijā," vakardienas notikumus ASV Kapitolija ēkā vērtē Māris Andžāns.

Andžāns uzskata, ka ar šiem notikumiem Tramps apgrūtinājis savu nākotni, un viņa loma Republikāņi partijā mazināsies. Ja Tramps turpinās aicināt uz sacelšanos, tad valdība varētu apturēt viņa pilnvaras, kamēr Džo Baidens stājas prezidenta amatā.