Apkures sezona Latvijā tuvojas noslēgumam. Siltuma uzņēmumu pārstāvji vērtē, ka kopumā situācija saglabājas stabila un parādi nepārsniedz 2 līdz 4%. Maksājumu disciplīna nemainās – ziemā uzkrātos parādus pamazām nomaksā vasarā. Šosezon samazinājušies siltumenerģijas tarifi un apkurē aizvien biežāk izmanto šķeldu.

Vislielākie parādi par apkuri ir iedzīvotājiem Rīgā. AS „Rīgas siltums” Komercdarbības departamenta vadītāja Tatjana Kuļešova skaidro, ka līdz martam par apkuri nav norēķinājušies 4% iedzīvotāju, bet līdzīga situācija atkārtojas katru gadu.

„Ventspils siltums” valdes priekšsēdētājs Arnis Uzaris stāsta, ka ventspilniekiem parādu par apkuri nav, jo iedzīvotāji jau apmēram piecus gadus pa tiešo norēķinās ar siltumapgādes uzņēmumu. Jāņem gan vērā, ka Ventspilī ir tikai 300 daudzdzīvokļu mājas, bet Rīgā - vairāk nekā 5800.

„Jūrmalas siltums” valdes priekšsēdētājs Valdis Vītoliņš stāsta, ka Jūrmalā parādā par apkuri ir 2 līdz 3% iedzīvotāju un situācija esot stabila. Jūrmalā 75 līdz 80% mājokļu apkurina ar šķeldu.

Ventspilī nekurina ar gāzi, bet galvenais kurināmais ir šķelda, pavisam nedaudz izmanto granulas un dīzeļdegvielu. Arnis Uzaris no „Ventspils Situma” stāsta, ka apkures tarifi samazinājušies.

AS „Rīgas Siltums” 70% siltumenerģijas, galvenokārt gāzi, iepērk no „Latvenergo”, bet no 5 neatkarīgiem piegādātājiem - šķeldu. Tatjana Kuļešova no „Rīgas Siltuma” stāsta, ka 30% nepieciešamās siltumenerģijas uzņēmums saražo pats un šķeldas apjoms sasniedzis 59%. Pērn apkures tarifi samazināti četras reizes.

AS „Rīgas Siltums” šobrīd iesniedzis izmaiņas par tarifu samazinājumu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai. No 1. jūnija plānotā cena ir 82,63 eiro, bet no 1. oktobra - 76,49 eiro par megavatstundu.