Iekšlietu ministrija nākamā gada budžetā prasa līdzekļus mazāko algu izlīdzināšanai iekšlietu dienestos, ugunsdzēsēju un policijas autoparka atjaunošanai, topošo izmeklētāju mācību iespēju paplašināšanai. Ar valdības lēmumu jau apsolīta nauda vairāku ugunsdzēsēju depo būvniecībai un citiem projektiem. Aizvien aktuālāks ir jautājums par nozarē strādājošos motivāciju ar labāku atalgojumu. Ar iekšlietu ministrijas budžeta analīzi un plānotajiem naudas tēriņiem nākamgad, Ziņu dienests sadarbībā ar raidījumu Krustpunktā veido ierakstu sēriju par nākamā gada valsts budžeta veidošanas procesu un nozaru vajadzībā.

Motivēti darbinieki un labi izglītots personāls, laba darba vide un augsta pakalpojuma kvalitāte – šos četrus virzienus Iekšlietu ministrija definējusi, nosakot prioritātes nākamā gada un nākamo trīs gadu budžetā.

Daļu pasākumu noteikušas pēdējo laiku aktualitātes. Strauji likusi reaģēt Baltkrievijas hibrīdkara izraisītā situācija uz Latvijas un Baltkrievijas robežas. 29 miljoni eiro rezervēti Latvijas un Baltkrievijas robežas būvei, ieskaitot pagaidu stiepļu žoga izveidi jau šoruden. Ap 11 miljoni eiro paredzēti robežas izbūvei ar Krieviju. Savukārt, lai robežsargiem nokļūšanai no mājām līdz dienesta vietai nebūtu pašiem jāpērk degviela, prasīti 5,7 miljoni eiro šo mobilitātes piemaksu segšanai līdz 300 eiro mēnesī.

Līdzekļi prasīti smago noziegumu izmeklētāju un operatīvo darbinieku atalgojuma palielināšanai. Viņu algas pielīdzinātas rajona un pilsētas prokuroru atlīdzībai, savukārt prokurora atlīdzība pielīdzināta tiesnešu algām. Veidojas atšķirība, ko policijas darbinieku labā jāsedz par 7 miljoniem eiro, stāsta Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.