Apvienība „Attīstībai/Par” nebija pieteikusi specifisku interesi par iekšlietu jomu, taču atbildība par to bija jāuzņemas citu koalīcijas partneru nosacījumu dēļ. Turklāt politiķiem jābūt gataviem pildīt tādus pienākumus, kādi valstij ir nepieciešami, - tā savu izvēli kļūt par iekšlietu ministri intervijā Latvijas Radio programmai Labrīt skaidroja Marija Golubeva no "Attīstībai/Par!".

Viņa teica, ka šodien, 4. jūnijā, tiksies ar visu Iekšlietu ministrijas dienestu vadītājiem, lai noskaidrotu kopējo situāciju, bet jau patlaban esot skaidrs, ka daudzos dienestos ir slikts nodrošinājums, piemēram, policijā nepiemērotas telpas, ekipējums un trūkst mūsdienīgu tehnoloģiju. Šie būs ministres prioritāri risināmi jautājumi, tāpat arī algu palielināšana gan policistiem, gan citiem dienestiem.

Prioritāte būšot arī policistu izglītība. Golubeva izvairījās sniegt skaidru atbildi, vai turpinās strādāt pie Nacionālās drošības akadēmijas izveidošanas, ko bija iesācis viņas priekštecis Sandis Ģirģens no KPV LV, taču minēja, ka apmācībām jābūt visas policista karjeras garumā.