Pirms nedaudz vairāk nekā mēneša Saeima pieņēma šī gada budžetu. Viena no prioritārajām jomām ir drošība. Iekšlietu resors jau vairāku gadu garumā samierinājies ar nepietiekamu finansējumu. Kaut arī šī gada budžets viesis cerības, tas joprojām neatrisina darbinieku trūkumu. Nozares ministrs budžetu nosaucis par cerību budžetu, jo ir lieli ilgtermiņa ieguldījumi nākotnei, taču kā ir ar šo brīdī? Vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests pārtrauks uz laiku slēgt posteņus?

Pirms nepilna mēneša Valsts prezidents Egils Levits izsludināja Saeimā pieņemto šī gada budžetu. Prezidents atzina, ka budžets nav nevainojams, bet tajā ir mēģināts saprātīgi sabalansēt valsts iespējas, vajadzības un vēlmes. Tiesa, valsts iespējas bijušas gana ierobežotas veselības un izglītības nozarēm, kas gatavojas protesta gājieniem.

Daudz klusāka bijusi iekšlietu nozare, kura jau ilgstoši turēta badā. Kaut arī šī gada budžetā valsts drošība bijusi viena no prioritātēm, un nozarei piešķirti miljoni, šī gada budžets dēvējams par nākotnes cerību budžetu, saka iekšlietu ministrs Māris Kučinskis no „Apvienotā saraksta”.

23,1 miljons eiro novirzīts ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei, savukārt 23,8 miljoni eiro – austrumu robežas infrastruktūras izveidei. Vēl 4,7 miljoni eiro paredzēti katastrofu pārvaldības centru izveidei un jaunu telpu iekārtošanai Valsts policijai.

Iekšlietu resoram tiek sakārtota darba vide pienākumu veikšanai, taču joprojām sāpīgs jautājums ir darbinieku trūkumus nekonkurētspējīgā atalgojuma dēļ.