Pieaugušajiem atskurbtuves valstī ir un to nosaka likums, taču nepilngadīgiem tādu vietu nav. Rīgas dome jau pavasarī kā priekšlikumu izteica izveidot atskurbināšanas vietu Gaiļezera slimnīcas telpās, kuras līdz šim izmantoja Bērnu slimnīca, kuras darbu bieži vien apgrūtina iereibuši bērni. Rīgā uzskata, ka jaunieši šajās telpās varētu saņemt arī rehabilitāciju un sociālo palīdzību. Kopš tā laika Saeimas atbildīgajā komisijā par risinājumiem sprieduši jau trīs reizes, taču līdz skaidrai koncepcijai tā arī nav nonākuši. 

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) apreibinošo vielu ietekmē pēdējo trīs gadu laikā nonāca ap 850 nepilngadīgo, no kuriem aptuveni 80% lietojuši alkoholu. No tiem slimnīcā stacionēti bijuši vien daži procenti. Pārējie slimnīcā reibumu izgulējuši un tālāk devušies mājās. Tā informēja slimnīcā. 

Situāciju par satraucošu sauca BKUS virsārste Renāte Snipe, kurai šķiet, ka problēma samilzusi pēc Covid-19 pandēmijas.

Ap 200 izsaukumu pērn mediķi saņēmuši par nepilngadīgajiem, kas lietojuši narkotiskās vielas. To Latvijas Radio noskaidroja Veselības ministrijā.

Problēma samilzusi arī Rīgas Bērnu un jauniešu centrā, kur nepilngadīgie atkarību izraisošas vielas lieto arvien vairāk un tās pārdozē. Tas izriet no Tiesībsarga biroja, kur centra vadība vērusies pēc palīdzības. Kā iemeslu viņi norādīja – valstī nav mehānisma, kā sniegt palīdzību bērnam bez viņa piekrišanas. 

Atskurbināšanas vietas, kur nepilngadīgais saņemtu arī rehabilitāciju, valstī neeksistē. 

Vēl viena problēma – bērni alkoholu veikalos zog. Uz to norādīja Bērnu aizsardzības centra vadītājas vietniece Valentīna Gorbunova.