Apvienotā saraksta frakcijas vadītājs Edgars Tavars nesaprot, ko varētu koalīcijai dot iespējami jaunpienācēji. To Tavars sacīja Latvijas Radio, pārrunājot izteikumus par plašāku koalīciju pēc prezidenta vēlēšanām.

Savukārt finanšu ministrs un Jaunās Vienotības pārstāvis koalīcijā Arvils Ašeradens izvairījās minēt ko konkrētāk par iespējamo koalīcijas paplašināšanos, norādot, ka gūta pārliecība, ka var sadarboties ar partijām, kas atbalstīja Jaunās Vienotības prezidenta kandidātu. Viņš arī atzina, ka premjers sācis sarunas ar koalīcijas paplašināšanu. Jautāts par to, vai nevajadzētu valdībai demisionēt, Ašeradens Latvijas Radio sacīja, ka nevajadzētu sasteigt.

Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vadītājs Viktors Valainis Latvijas Radio izteicās, ka septiņu mēnešu laikā valdība neko nav panākusi un tas ir bezatbildīgi pret valsti. Ka līdzšinējā modelī koalīcija turpinās slīdēt lejup, ka kļūda bijusi jau pagājušajā gadā, izveidojot šādu valdību.

--

31. maijā Saeima 3. vēlēšanu kārtā ar 52 balsīm par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuru amatam virzīja koalīcijas partija "Jaunā Vienotība". Viņš ievēlēts ar "Jaunās Vienotības" un divu opozīcijas partiju – Zaļo un zemnieku savienības un "Progresīvo" – balsīm.

Pēc prezidenta vēlēšanām premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") paziņoja, ka saredz iespēju sarunai ar esošajiem partneriem – "Apvienoto sarakstu" (AS) un Nacionālo apvienību (NA) – par koalīcijas paplašināšanu, ietverot arī Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un "Progresīvos".