"Kantar" veiktais pētījums liecina, ka šobrīd Latvijā 68% darbinieku strādā savā darbavietā, 32% strādā attālināti, savukārt, 27% strādā hibrīddarba režīmā jeb apvieno biroja un attālinātā darba elementus. Lai gan ir virkne profesiju, piemēram, medicīnas jomā nodarbinātie un pārdevēji, kas nevar veikt darba pienākumus attālināti, iespēju strādāt attālināti vai hibrīddarba režīmā visvairāk novērtē gados jauni darbinieki.
Pētījumu kompānija "Kantar" regulāri seko ar darba vidi un labbūtību saistītiem jautājumiem. Kantar Lielo klientu direktore Signe Kaņējeva stāsta, ka pēdējo tŗis gadu laikā būtiskas izmaiņas strādājošo darba režīmā nav vērojamas – saglabājas stabila to darbinieku proporcija, kuri strādā tikai savā darbavietā, hibrīddarba režīmā vai tikai no mājām. Attālināti biežāk strādā informācijas un komunikācijas pakalpojumu, kā arī finanšu un apdrošināšanas jomās nodarbinātie, atšķirības ir arī dažādās vecuma grupās.
Personālvadības eksperte Arta Biruma vērtē, ka iespēju izvēlēties, kādā darba režīmā strādāt, darbinieki novērtē kā papildus bonusu.
Pētījumi liecina, ka attālinātais darbs lielākus izaicinājumus sagādā darba devējiem.
Personālvadības eksperte Arta Biruma vērtē, ka attālinātais un hibrīddarbs liek arī darba devējiem veikt izmaiņas darba procesā.
"Kantar" pētījumu rezultāti liecina, ka, apsverot darba maiņas iespējas, darbinieki izvēlas tos darba devējus, kuri piedāvā viņu vajadzībām un situācijai visatbilstošāko darba režīmu un šobrīd visapmierinātākie ar savu darbu ir tieši tie darbinieki, kuriem ir iespējas strādāt hibrīddarba režīmā.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X