Valdības iecere izmaksāt ģimenēm vienreizēju 500 eiro pabalstu par katru apgādībā esošu bērnu ir atbalstāma. Tā ir Covid laikā uzkrātā valdības parāda atdošana iedzīvotājiem, tā Latvijas Radio programmā Labrīt atzina demogrāfs Ilmārs Mežs.

Viņš norādīja, ka šis atbalsts ļaus daudzām ģimenēm atdod parādus, nopirkt kvalitatīvāku ēdienu vai iegādāties kādas elektroniskās ierīces attālinātām mācībām, turklāt šī nauda jau tuvākajā laikā atgriezīsies valsts ekonomikā. Mežs atzina, ka šo atbalstu varētu piešķirt mērķētāk, taču līdzšinējie atbalsta pasākumi apliecinot, ka atbalsts var nesasniegt daudzus, kam tas būtu nepieciešams, tādēļ labāk piešķirt kādam par daudz, nekā netiek tiem, kam nepieciešams.

Saistībā ar izskanējušām bažām, ka t.s. nelabvēlīgās ģimenes varētu piešķirto naudu iztērēt neatbilstoši mērķim, Mežs norādīja, ka tas ir sociālā dienesta pārziņā - uzraudzīt, lai tā nenotiek.

Demogrāfs arī pauda pārliecību, ka ir jāpārkārto valsts politikas pamati, īpaši Finanšu ministrijā, lai saskatītu ne tikai strādājošos, kam nepieciešams atbalsts, bet lai būtu valsts atbalsts arī ģimenēm ar bērniem. Jāvērtē mājsaimniecības kopējie ienākumi.