Nedēļas nogalē sāksies nu jau par tradīciju kļuvušie pieci latviešu kino vakari Imanta Ziedoņa vasaras mājas “Dzirnakmeņi” pagalmā Murjāņos, kur būs iespēja redzēt latviešu īsfilmas, dokumentālus stāstus, kādu animāciju un pandēmijas laikā tapušu filmizrādi. Pirms katras filmas plānotas arī sarunas ar režisoriem vai filmu radošo komandu.

Kino programmu 3. augustā atklās ar muzeja radīto daudzsēriju dokumentālo filmu “Ceļā ar Baronu”, kas aizvadītajā vasarā mūsdienu personībām lika iejusties Dainu tēva ādā un mērot kādu no 800 kilometrus garā ceļa posmiem no Tartu līdz Dundagai. Stāsta muzeja pārstāve Kristiāna Salnāja.

Īsfilmu programmā 3. septembrī iekļauta latviešu režisora Paula Dombrovska starptautiskajos kino festivālos atzītā filma “Mans mīļais Don”, bet 20. augustā Ziedoņa muzejā viesosies režisors Matīss Kaža ar epidēmijas laikā tapušo filmizrādi ‘’Kino un mēs’’, kurā trīs aktieri ar komiskām ainām atklāj leģendārās Rīgas kinostudijas aizkulises. Savukārt 27. augustā būs iespēja sastapt režisori Ilzi Burkovsku-Jakobsenu ar viņas veidoto animāciju “Mans mīļākais karš", kas stāsta par pieaugšanu padomju Latvijā.