„Latvijas interesēs ir tas, ka kolektīvo aizsardzību nodrošina NATO,” tā Latvijas Radio sacīja aizsardzības ministra padomnieks NATO, Eiropas Savienības un citu starptautisko attiecību jautājumos - Imants Lieģis, atbildot uz jautājumu par Eiropas armijas nepieciešamību, par kuru laiku pa laikam uzvirmo diskusijas.

Baltijas valstu parlamentu deputāti šodien, 19. janvārī, pārspriedīs virkni jautājumus par reģiona aizsardzību, drošību un sadarbību Baltijas Asamblejas Drošības un aizsardzības, kā arī Ekonomikas, enerģētikas un inovācijas komiteju kopīgā sēdē.

Savukārt nākamnedēļ sāksies mēnešiem ilgas NATO militāras mācības ar 90 000 karavīru piedalīšanos, kuru mērķis ir atturēt Krievijas agresiju, un tās būs lielākās NATO mācības kopš Aukstā kara beigām.

NATO pilnībā apzinās Krievijas draudus un tās imperiālistiskās ambīcijas, sacīja Imants Lieģis.

Manevri "Steadfast Defender" ilgs līdz maija beigām, un tajos piedalīsies vienības no 31 NATO dalībvalsts un kandidātvalsts Zviedrijas. Mācības aptvers teritoriju no Ziemeļamerikas līdz NATO austrumu flangam tuvu Krievijas robežai. Tajās piedalīsies 50 karakuģi, 80 lidaparāti un vairāk nekā 1100 kaujas mašīnu.