"Es nerakstīju literatūru, es ļoti godīgi mēģināju aprakstīt dzīvi," atbild Nora Ikstena, kad viņai vaicā, kur slēpjas viņas grāmatas "Mātes piens" lielo panākumu noslēpums.

Pirms pieciem gadiem iznākusī grāmata šobrīd jau tulkota un izdota vairāk nekā 20 valstīs, tostarp, Japānā un Arābu Emirātos. Tiekoties ar dažādu valstu lasītājiem, rakstniecei bieži uzdots jautājums – vai šo stāstu būs iespēja redzēt arī filmā?

Tagad viņa droši var atbildēt apstiprinoši, jo šomēnes filmas projekts teju vai vienlaicīgi saņēmis atbalstu no diviem finansiālajiem avotiem – Nacionālā Kino centra un ES programmas ''Radošā Eiropa MEDIA''.

Filmas veidotāji šonedēļ publiskoja pirmo video rullīti jeb tīzeri, un ir gatavi uzsākt filmas ražošanu. Ja apstākļi ļaus uzsākt filmēšanu rudenī, tad tā savu pirmizrādi piedzīvos 2022.gadā. Filmas režisore ir Ināra Kolmane, un darbs top kopsadarbībā ar Lietuvu un Čehiju.

Filmas centrā būs mūsdienu Latvijas kino reti apskatīts periods – padomju gadi, sākot no 40.gadu vidus līdz Atmodas laikam. Pamatā stāsts risināsies 70. un 80. gados, kad jauna daudzsološa ārste konfliktā ar varu zaudē teju visu – karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu, liedzot savam bērnam mātes pienu. Kad meita, kurai māte savulaik liedza mātes mīlestību, pieaug, tieši viņa kļūst par savas mātes vienīgo atbalstu un palīgu cīņā pret depresiju. Šī mātes un meitas attiecību līnija būs arī pati svarīgākā Ināras Kolmanes filmā.