Iznācis Ineses Zanderes dzejoļu krājums „Kaķis uz klavierēm”, kas bagātīgi papildināts ar pazīstamās mākslinieces Anitas Paegles ilustrācijām. Grāmatā apkopoti daudzi liriski un jautri darbi, kas ir saistoši gan bērniem, gan pieaugušajiem.  Grāmatas nosaukums radies pateicoties četrkājainam mājdzīvniekam vārdā Fricim, kas dzīvo kādā mūziķu ģimenē.

„Un viņiem mājās ir liels flīģelis, kuru kaķis kaut kādā ziņā uzskata, protams, par savu, bet nevis tikai tāpēc ka uz tā var uzrāpties un pagulēt, bet tāpēc ka mēnesnīcas pilnmēness naktīs kaķis mēdz pēkšņi uzlekt uz taustiņiem ar lielu troksni, bet ar tādu muzikālu troksni, jo viņš prot staigāt pa taustiņiem tā, ka tiešām atskan kaķu mūzika,” atklāj Inese Zandere.

Grāmatā publicēti 23 dzejoļi, kuru vidū ir jautri skaitāmpanti un liriskas balādes. Septiņi dzejoļi ir jauni, bet pārējie apkopoti no rakstnieces daudzu gadu garumā sarakstītām grāmatām. Inese Zandere skaidro, ka jebkurš dzejolis, ievietots citā kontekstā, iegūst jaunu skanējumu un nozīmi. Krājumu bagātīgi papildina pazīstamās ilustrācijas klasiķes Anitas Paegles darbi, kurus dzejniece augstu vērtē.

Ilustrācijās pārsvarā ir attēlota Pārdaugavas vide, jo gan dzejniecei, gan māksliniecei tā ir tuva. Zīmējumi ir pilni ar detaļām, piemēram, darbā pie dzejoļa „Melnā runča pamošanās” redzamajai Āgenskalna tirgus ēkai var saskaitīt visus ķieģeļus, nemaz nerunājot par tādām detaļām kā ceļa zīmes, podos sastādītie augi un braucošas mašīnas. Bet katra zīmējuma galvenais elements ir nedabiski liels kaķis, kas raugās uz lasītāju. Dzejniece norāda, ka grāmatā attēlotie četrkājainie mājdzīvnieki gan bērniem, gan pieaugušajiem grib kaut ko pavēstīt.