Par dzīves ievainojumiem un to dziedināšanu, par dzīvības un nāves noslēpumu vēsta Ingas Tropas jaunais iestudējums "Pārcēlāja", kam šovakar, 18. janvārī, būs pirmizrāde "Dirty Deal Teatro". Tā pamatā ir viņas pašas pieredzes stāsts, ko viņa izstāsta ļoti atklāti un drosmīgi, neslēpjot arī pašas sāpīgākās dvēseles traumas, ko piedzīvojusi agrā bērnībā. Tikpat atklāti viņa dalās arī savos centienos šīs traumas dziedināt un aicina skatītājus ceļojumā uz Meksikas džungļiem. Izrāde ir ļoti intīma un personiska, un tās skatīšanās veids ir visai netipisks.

Inga Tropa pirms izrādes pati aicina skatītājus zālē, kurā valda pustumsa un kurā krēslu vietā izvietotas gultas, kurās Inga aicina skatītājus iekārtoties un pati vēl gādīgi palīdz apsegties.

Tas nav tādēļ, lai vienkārši būtu neparasti, bet tādēļ, ka šādā veidā skatītājs daudz labāk spēj iejusties izrādes atmosfērā, kas ir ļoti personisks ceļojums gan pašas Ingas Tropas dzīves līkločos, gan iespēja katram skatītājam dziļāk ielūkoties arī sevī.

Vispirms aktrise skatītājus ved iztēles ceļojumā uz Meksikas džungļiem, uz kurieni viņa pati devās 2019.gada martā, būdama uz sabrukuma robežas un tobrīd pavisam apmaldījusies savā dzīvē. Džungļi viņai bija kā iespēja aizmukt no realitātes un sirds dziļākajā stūrītī viņa ticēja brīnumam. Tas viņai izrādījās ļoti liels pārbaudījums, viņa tur nokļuva pat ļoti tuvu nāvei, bet, iespējams, tieši tādēļ viņai izdevās beidzot drosmīgi ieskatīties acīs kādai ļoti smagai bērnības traumai, kas viņu bija smacējusi ilgus gadus, radot sajūtu, ka viņu vajā milzīgas, melnas čūskas tēls.

Džungļu piedzīvojums sniedz arī atklāsmi par to, cik liela vērtība ir mūsu dzīve, mūsu līdzcilvēki un cik vienotā un skaistā rakstā mēs visi esam kopā saistīti.

Izrādes atmosfērā ļoti svarīga ir Edgara Raginska mūzika, Kārļa Tones veidotie skaņu ieraksti un Kates Krolles vizuālais tēls.

Ingas Tropas jaunā iestudējuma "Pārcēlāja" pirmizrāde skatāma šodien, 18.janvārī, "Dirty Deal Teatro".