Kur mēs kā civilizācija virzāmies? – šis jautājums izskan kā kliedziens Intara Rešetina jaunajā iestudējumā "Momo!!!", kas nākamnedēļ piedzīvos pirmizrādi Rīgas Krievu teātrī. Ne velti režisors izrādes nosaukumu izcēlis ar trim izsaukuma zīmēm, kam akceptu devis arī lugas autors, franču dramaturgs Sebastjans Tjerī. Luga sacerēta un pirmo reizi Francijā iestudēta pirms sešiem gadiem. Intars Rešetins tajā atradis pateicīgu materiālu, lai runātu par šobrīd visaktuālāko tēmu loku.

Meklējot uzrunājošu materiālu Rīgas Krievu teātra izrādei, Intars Rešetins izlasījis tuvu 20 lugām. Līdz kā precīzu trāpījumu tieši šodienas sajūtā atklājis franču dramaturga Sebastjana Tjerī lugu "Momo". Pie tam tā ir pateicīgs materiāls, lai veidotu daudzslāņainu iestudējumu un savienotu kopā vairākus žanrus. Intars Rešetins pats to raksturo kā absurdi komisku traģēdiju.

Lugas pamatstāsts sākas pavisam ikdienišķi – kāds precēts pāris, Andrē un Loransa, iepērkas lielveikalā. Viņu iepirkumu ratiņos jau salikts gandrīz viss pirkumu saraksts, līdz pēkšņi uzrodas kāds cilvēks un ieliek tur ko neparedzētu. Ar to arī sākas spraigu notikumu virkne, kas spilgti atklāj mūsdienu cilvēka vērtību skalu un attiecības ar līdzcilvēkiem, arī pašiem tuvākajiem.

Risinot pamatstāstu, Intars Rešetins to paspilgtinājis ar plašāku kontekstu un papildus tēliem, kas ir četri mirušie ģēniji – Bahs, Freids, Einšteins un Darvins. Arī šo ideju akceptējis lugas autors, taču aizliedzis lugai rakstīt klāt jaunus tekstus, tāpēc ģēniji komunicēs caur mēmēm un gif formātu. Izrādē kopumā būs daudz saspēles ar tehnoloģijām.

Izrāde apzināti tiks spēlēta spilgti izkāpinātā emocionālā tonalitātē, kas ir labi atbilstoši arī Rīgas Krievu teātra aktieru temperamentam:

Freidu izrādē atveidos Rodions Kuzmins, Darvinu – Olga Ņikuļina, Einšteinu – Anatolijs Fečins, bet Bahu – Dmitrijs Palēss. Attālinātā saziņā ar žurnālistiem – Dmitrijs Palēss uz jautājumu – ko izrādē simbolizē Bahs – atbildēja ar Brodska vārdiem, kurš teicis, ka katrā cilvēkā ir Dievs un katrā mūzikā ir Bahs.

Intara Rešetina iestudējuma "Momo!!!" pirmizrāde Rīgas Krievu teātrī būs skatāma 18.februārī.