Latvijas Radio skan Ziņu dienesta veidotais kriminālstāsts „Slepkava brīvsolī”. Tas ir stāsts par kādu neatklātu slepkavību. Pirms 10 gadiem Saulkalnē veikalā nogalināja pārdevēju. Slepkava joprojām nav atrasts. Jautājam Valsts policijas priekšniekam ģenerālim Intam Ķuzim, kāpēc noziegums nav atklāts un vai to izdosies atrisināt. Ķuzis ir pārliecināts, ka policijai ir jāparāda sava profesionalitāte un slepkavība jāatšķetina.

Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis laikā, kad notika pārdevējas slepkavība Saulkalnē, bija Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks. Viņš šo noziegumu atceras un saka, tas notika krīzes laikā. Krīze tolaik bija arī policijā, jo tika samazinātas algas un daudzi policisti darbu pameta.

„Bet tas nekādā veidā nevar būt par pamatu kaut kādai pierādījumu vākšanas kvalitātei,” saka Ķuzis.

Šodien lieta ir atpakaļ pie slepkavību izmeklētājiem. Ķuzis saka, darbs pie lietas atrisinājuma norit. „Tur tiešām ir daudz kas izdarīts, arī pēc tam [kad Šarovu attaisnoja]. Tur nav tā, ka lieta ir no tā laika gulējusi. Lieta ir ļoti interesanta, ja tā var teikt, un sarežģīta,” norāda Ķuzis.

Ķuzis domā, ka izmeklētāji pārsteidzās, sūtot lietu uz kriminālvajāšanu. Vajadzējis atskatīties un izdarīto un pavērtēt, vai uz visiem jautājumiem ir atrastas atbildes.