"Vārds, sports un dziesma ir bijuši mani ceļabiedri vairāk nekā 60 gadu garumā. Un ir joprojām,"  tā nesen klajā nākušajā grāmatā atzīst tās autors, mūsu lieliskais un leģendārais kolēģis Gunārs Jākobsons. Grāmata saucas "Pie mikrofona Gunārs Jākobsons", jo mikrofons visās darbības jomās allaž bijis viņa vistuvākais sabiedrotais.

Taču grāmata nav tikai par viņu pašu, tā bagātīgi atklāj arī Latvijas Radio vēsturi un mūsu valsts vēsturi kopumā. Tas ir stāsts, kurā ir daudz maiguma, skaistuma, uzvaras brīžu, bet arī traģisku un ļoti sāpīgu intonāciju.

"Es jau nebiju iecerējis to grāmatu rakstīt. Ja tu būtu vaicājusi pirms pieciem gadiem, kad tu uzrakstīsi grāmatu par sevi, es būtu teicis īsi un kodolīgi – nekad! Nu iznāca otrādi," stāsta Gunārs Jākobsons.

Kategoriskais "nē" izmainījās pēc tam, kad Gunārs Jākobsons pirms vairākiem gadiem kopā ar Liu Guļevsku sarakstīja grāmatu par leģendārā raidījumu "Mikrofons"'. Kā viņš saka – "Mikrofonam" viņš atteikt nevarēja, jo ar to kopā bija pavadīti 17 ļoti skaisti gadi, un pēc tam jau arī kaut kā dabiski nobrieda ideja par savam dzīvesstāstam veltītu grāmatu.

"Ir bijuši vairāki rakstītāji, kas ir vēlējušies rakstīt par mani. Bet es tā domāju, ja jau es nevaru, būdams radio žurnālists, vienu grāmatu par sevi uzrakstīt, tad kas es par žurnālistu. Un es jau saviem kolēģiem tiku teicis, ja nu grāmata būs par mani, tad es rakstīšu to pats, jo tomēr – varbūt vīzdegunīgi skan – bet es domāju, ka es sevi tomēr pazīstu vislabāk. Nekā mani draugi, draugi, paziņas, kolēģi," atklāj Gunārs Jākobsons.

Gunārs arī rakstiski ir labs stāstnieks. Un grāmatā iepazīstam viņa dzīvesstāstu no mazā lauku puišeļa Jaunsvirlaukā līdz slavas virsotnēm žurnālista darbā. Izrādās, viņa vecākus kopā saveda ''Singer'' izšūšanas kursi. Savukārt viņa paša dzīves pirmie nedarbi un pārbaudījumi bija saistīti ar bitēm un medu. 2.klasē viņa sapņu meitene bija slaidā Edīte no 7.klases. Savukārt vidusskolā viņu meitenes ķircināja, saucot par Brūno Lāci.

Viņš bija iecerējis kļūt par virsnieku, taču ieguva jurista izglītību, savukārt visu mūžu darbojās žurnālistikas jomā šī vārda visplašākajā nozīmē.