Tas, ka katrs esam atšķirīgi ar kaut ko savu – ir dzīves lielākais skaistums, diemžēl, bieži vien mēs savu atšķirību izvēlamies noliegt, lai pēc iespējas vairāk līdzinātos citiem, un tas ir totāls absurds. Tā uzskata režisore Laura Groza-Ķibere, un par šo tematiku būs stāsts arī viņas jaunajā izrādē „Talantīgais misters Riplijs”, kas Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos 31.janvārī.

Izrāde žanriski nodēvēta par identitātes drāmu, un tā nebūs populārās Holivudas filmas adaptācija uz skatuves, jo izrādes pamatā ir britu scenāristes un dramaturģes Filisas Nādžas luga. Galvenajā Toma Riplija lomā redzēsim Gintu Grāveli. Oriģinālmūziku izrādei rakstījis Kārlis Auzāns.

Izrādes atmosfēru būtiski papildina vīru sekstets ar Juri Jopi kā vadošo solistu. Izrādes vidi scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis veidojis kā mākslinieku darbnīcu, kam var piešķirt dažādas nozīmes.

Vispirms jau viens no izrādes tēliem Ričards nodarbojas ar mākslu, bet savā ziņā arī galvenais varonis Riplijs ir dzīves mākslinieks, viņam piemīt neizmērojams talants apstrādāt cilvēku prātus un pieņemt citu cilvēku identitātes. Toma Riplija lomā darbojas Gints Grāvelis, spēlējot ciešā tandēmā ar Andri Buli, kurš atveido Ričardu Grīnlīfu.

Ričards ir bagāts, var izšķērdīgi un brīvi dzīvot, un Tomam šķiet, ka tieši šādu identitāti viņš ir pelnījis, un ar savu talantu viņam nenākas grūti tajā iemiesoties, līdz vienā brīdī tas kļūst nāvējoši bīstami. Savā ziņā tas ir stāsts, kā cilvēks iegūst visu pasauli, bet pazaudē dvēseli, atzīst aktieri Andris Bulis un Gints Grāvelis.