Pagājušā gadsimta 60.gadi bija ļoti interesants un jaunām vēsmām piepildīts laiks kā Latvijā, tā pasaulē. Ļoti būtiski šajā laikā mainījās arī Rīgas „seja”, un par to būs stāsts jaunajā fotoizstādē „Sešdesmitie: skats uz pilsētu”, ko atklās 28.janvārī Latvijas Arhitektūras muzejā.Izstādē ļoti uzskatāmi varēs redzēt, kā Rīgā tolaik strauji ienāca modernisms arhitektūrā, kā tapa jaunie mikrorajoni un atsevišķas nozīmīgas celtnes, kādi izskatījās cilvēki pilsētas vidē.

Fotogrāfijas īpašas gan kā spilgtas sava laika liecības, gan kā izcili mākslas darbi, jo to autori ir četri spoži meistari – Laimonis Stīpnieks, Gunārs Binde, Māra Brašmane, kā arī Vladimirs Gailis, kura devums fotomākslā līdz šim nepelnīti palicis ēnā.

Kā top dzīvojamo ēku masīvs „Āgenskalna priedes”, arī Sporta pils, Rīgas Stacijas laukums un citas būves spilgtās vizuālās liecībā tam varēs izsekot izstādē Arhitektūras muzejā. Tāpat kā aplūkot krāsainās neona reklāmas pie leģendārā veikala „Sakta”, ielūkoties tiem laikiem absolūti ekskluzīvajos „Mākslas grāmatnīcas” un kinoteātra „Rīga” interjeros.

60. gadu Rīgu izstādē ieraudzīsim ar četru izcilu fotogrāfu acīm, un tie ir Laimonis Stīpnieks, Gunārs Binde, Māra Brašmane, kā arī Vladimirs Gailis, kura vārds līdz šim daudz mazāk izcelts, bet kurš bija ļoti meistarīgs fotogrāfs un kinooperators – atzīst Arhitektūras muzeja vadītāja Ilze Martinsone.