Gan kontrastējošs, gan vienlaikus pārsteidzoši vienots ir divu mākslinieku kopdarbs izstādē "Starp divām saulēm". Tā tikko atklāta Dzīves kvalitātes dizaina Institūtā "Viskaļi", Čiekurkalnā.

Šie mākslinieki ir: latviete Iveta Trence un etiopietis Kirubels Melke. Pirmo reizi viņi satikās pērn Liepājas Karostas festivālā, un atklājot, cik līdzīgs ir viņu domāšanas veids, nolēma izveidot kopīgu izstādi. Abu māksla ir atbildīga, jo viņi strādā ar vairakkārt pārstrādājamiem materiāliem. Līdzīga ir arī darbu tematika, taču katram savs nacionālais kolorīts.

Izstādē valda interesanta saspēle starp krāsās košajiem etiopieša Kirubela Melkes darbiem un Ivetas Trences skulptūrām un kolāžām, kam piemīt latviskais kolorīts. Kaut gan Iveta savos darbos mazliet ietekmējusies no sava sadarbības partnera.

Iveta Trence un Kirubels Melke pirmo reizi satikās pagājušajā vasarā Karostas festivālā Liepājā, uz kuru bija pulcējušies mākslinieki no dažādām pasaules valstīm. Nedēļu kopā strādājot un daudz runājot, abi saprata, ka – lai arī pārstāv ļoti atšķirīgas kultūras – abi pasauli jūt līdzīgi un arī mākslā runā par līdzīgām tēmām. Pie tam – arī attieksme pret materiālu izmantošanu mākslā abiem ir līdzīga.

Pēc tikšanās Liepājas festivālā abi turpināja saziņu un nolēma veidot kopīgu izstādi. Lai to īstenotu, Kirubels Melke Latvijā ieradās jau aizvadītā gada novembrī. Viņa darbi ir no audumiem veidotas kolāžas uz audekla, pārpilnas ar ziediem un melnādainu meiteņu motīviem, bet darbos viņš bieži vien risina sociāli sāpīgu tematiku. Pēc izglītības viņš ir gleznotājs, bet vienā brīdī pievērsies tekstilmākslai.

Kirubela Melkes darbu galvenās tēmas ir sociālais netaisnīgums un etiopiešu tradicionālo vērtību apdraudējums saistībā ar globalizāciju un citu kultūru invāziju. Savos darbos par to viņš simboliski runā audumu valodā.

Ivetas Trences un Kirubela Melkes kopīgā izstāde "Starp divām saulēm" Dzīves kvalitātes dizaina Institūtā ‘’Viskaļi’’, Čiekurkalnā apskatāma līdz februāra vidum.