Novembris ir Ojāra Vācieša dzimšanas dienas mēnesis, un šai saistībā viņa muzejā nesen durvis vērusi jauna pastāvīgā izstāde "Starp dzejoļiem". Tā papildina pastāvīgo ekspozīciju un vēsta par Ojāra Vācieša interesēm brīžos starp dzejoļu radīšanu. Viena no ekspozīcijas telpām veltīta dzejnieka aizrautībai ar akmeņu krāšanu, bet otrā var apskatīt viņa zīmējumus, no koppapīra izgrieztās sniegpārslas, kā arī viņa rakstāmmašīnas mākslu.

Izstāde noslēdzas ar aicinājumu doties pastaigā pa Ojāra Vācieša vietām Pārdaugavā, ko piedāvā arī pavisam nesen izveidotais audiogids "Ojāra soļi".

"Šī ir tāda izstāde-eseja par Ojāru Vācieti "Starp dzejoļiem". Ilgi iecerēts projekts, jo dzejnieks, ļoti saudzēdams savu brīvo laiku, kas viņam nepieciešams dzejas radīšanai, dzejas augšanai, viņš tad nodarbojās ar dažādām lietām,'' stāsta muzeja vadītāja Ieva Ķīse.

Šis ekspozīcijas papildinājums beidzot dod iespēju arī parādīt to, par ko apmeklētājiem līdz šim vairāk stāstīts vārdiski, un, proti, tās ir vairākas Ojāra Vācieša aizraušanās.

Izstāde-eseja tā ir tādēļ, ka savā ziņā veidota kā mākslas darbs, kur dzejnieka paša veikums sapludināts ar īpašu vizuālo tēlu, kura autors ir izstādes mākslinieks Reinis Suhanovs.

Pirmā ekspozīcijas telpa ir veltīta akmeņiem. Stiklotā stendā redzama daļa no paša dzejnieka kolekcijas, bet tai apkārt dzejnieka monogrammas formā "OV" izvietoti citi, arī ļoti īpaši akmeņi.

Otrā ekspozīcijas telpa ir noskaņā pilnīgi pretēja – tā veltīta gaistošam vieglumam, un tās centrālais tēls ir milzīgas sniegpārslas, veidotas pēc dzejnieka darinātajiem oriģināliem.