Visdrīzāk vēl turpmākos četrus gadus nekustamo īpašuma nodokļa apmērs nemainīsies un izmaiņas šī nodokļa aprēķinos varētu stāties spēkā tikai no 2025.gada, tā intervijā Latvijas Radio programmai Labrīt uzsvēra tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija).

Nespējot vienoties par jauniem nekustamā nodokļa aprēķina metodēm un lieluma, Saeima ir lēmusi uz laiku iesaldēt kadastrālās vērtības.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns uzsvēra, ka Jaunā konservatīvā partija turpina uzstāt, ka nekustamā īpašuma nodoklis nav jāpiemēro vienīgajam mājoklim.

Savukārt, komentējot gaidāmās tiesībsarga vēlēšanas un tiesībsarga Jura Jansona pārvēlēšanu, Bordāns sacīja, ka Jansonam izredzes ir, tomēr viņš aicina pagaidīt vēlēšanu dienu, jo ir vēl divi kandidāti.

Vēl Bordāns norādīja, ka jaunveidotajai Ekonomisko lietu tiesai izraudzītie tiesnešu amata kandidāti rada ļoti labu iespaidu.

Uz Ekonomisko lietu tiesas tiesnešu amata vietām atlasīti desmit kandidāti – tiesnešu palīgi, juristi, arī advokāti un prokurore. Ministrs norādīja, ka kandidātu atlasi pirmo reizi Latvijas tiesību vēsturē veica tiesnešu komisija. Viņaprāt, tiesu vara veica šo darbu ļoti atbildīgi.