Ļoti aktuāla, pat skandaloza tēma, ko izspēlē pasaules līmeņa aktieris un kas ietērpta izsmalcinātā vizuālā veidolā – šos par savas topošās kinofilmas "Baltais helikopters" trim galvenajiem trumpjiem uzskata režisors Alvis Hermanis. Filmas pamatā ir viņa pirms pusotra gada iestudētās izrādes motīvi, taču tā nav uzfilmēta izrāde, bet gan pilnīgi autonoms kino darbs, kam būs arī nedaudz no izrādes atšķirīgs sižets.

Tāpat kā izrādē - pāvesta Benedikta XVI lomā redzēsim Mihailu Barišņikovu, ar kuru saspēlēsies Kaspars Znotiņš un Guna Zariņa, bet filmā būs vēl viena aktrise Regīna Razuma. Filmas operators ir izcilais sava amata meistars Andrejs Rudzāts.

Jaunajā Rīgas teātrī tikko noslēgusies kino darba filmēšana, tūlīt radošā grupa ķersies pie pēcapstrādes darbiem, un ceļu pie skatītājiem visā pasaulē filma varētu uzsākt gada nogalē.

Alvja Hermaņa iestudējums "Baltais helikopters" ar Mihailu Barišņikovu galvenajā lomā pirmizrādi piedzīvoja 2019.gada novembrī. Bet jau kopš pavasara izrādi pavadīja milzu ažiotāža. Jau iepriekš to paredzot, biļetes uz izrādi tirgoja tikai internetā un tās izpirka četrās minūtēs.

Izrādes centrā - pāvests Benedikts XVI jeb Jozefs Racingers un viņa noslēpumainā atkāpšanās no pāvesta amata. Kā uzsvēra Hermanis – ar šo izrādi viņš cenšas uzstādīt diagnozi mūsu pasaules stāvoklim šobrīd. Diemžēl iestudējums paspēja piedzīvot tikai 20 izrādes, to noskatījās tikai 6000 skatītāju, jo sākās Covid-19 pandēmija un ar to saistītie ierobežojumi.

Tagad top filma, kas nozīmē, ka stāsts nonāks līdz visplašākajam skatītāju lokam, kaut gan režisors īpaši uzsver - tā nebūs nofilmēta izrāde, bet patstāvīgs kino darbs.