Pirms septiņiem gadiem pēc Annijas Putniņas-Hermanes iniciatīvas Rīgas Doma kora skolā tika izveidota Mūziklu nodaļa. Šogad nodaļu absolvēja ceturtais izlaidums – seši jaunieši, no kuriem daļa mūzikla mākslu turpinās studēt ārzemēs. Kā savu diplomdarbu viņi iestudēja Kārļa Lāča mūziklu “Pūt, vējiņi!”, kas spoži apliecināja viņu talantu un četru gadu laikā uzkrāto zināšanu bagāžu. Tagad diplomdarbu būs iespēja redzēt arī plašākam skatītāju lokam, jo šīs nedēļas otrajā pusē trīs vakarus mūziklu izrādīs Nacionālās Mākslu vidusskolas koncertzālē.

Ļoti daudziem vēl spilgtā atmiņā ir Liepājas teātrī iestudētais Kārļa Lāča mūzikls “Pūt, vējiņi”. Pēc Raiņa lugas motīviem ar Evitas Mamajas un Jāņa Elsberga libretu, Dž. Dž. Džilindžera režijā. Mūzikls iekaroja milzīgu skatītāju mīlestību un arī kritiķu atzinību, saņēma nozīmīgas teātra balvas. Tagad to ir iespēja redzēt jaunā versijā – iestudējumā, ko veidojis režisors Mārtiņš Kagainis un ko par savu diplomdarba izrādi izvēlējušies Rīgas Doma kora skolas Mūzikla dziedātāju programmas šā gada absolventi. Iestudējums ir arī ļoti nopietns kopdarbs, jo tajā iesaistījušies audzēkņi no kopumā četrām mākslas skolām.

Mūziklā iesaistās gan visi šī gada Mūziklu programmas absolventi, gan arī nodaļas audzēkņi no citiem kursiem. Baibas lomu dzied skolas beidzēja Vaida Vovere, bet Ulda lomu – pirmā kursa audzēknis Ralfs Puzāns. Abiem ļoti patikusi Liepājas teātra izrāde, bet viņu versija esot pilnīgi atšķirīga, abus arī ļoti saista Kārļa Lāča mūzika.

Režisors Mārtiņš Kagainis uzskata, ka šis ir viens no visjauneklīgākajiem “Pūt, vējiņu” iestudējumiem, kāds jebkad bijis. Tā kā viņš ar šī gada absolventiem sastrādājies gandrīz visu četru gadu garumā, tad viņš ļoti labi var novērtēt arī viņu izaugsmi.

Šī gada Mūziklu nodaļas absolventu diplomdarba izrāde “Pūt, vējiņi” skatāma 7., 8. un 9. jūlijā Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzālē.