Maijā sevi pieteica partiju apvienība „Apvienotais saraksts” - konservatīvi centrisks politiskais spēks, kurā atrodami reģionos sakņoti spēlētāji kopā ar uzņēmēja Ulda Pīlēna aicinātiem bezpartejiskiem domubiedriem.

„Nepietiek ar to, ka vienkārši piesakās kaut kāda jauna partija, dīvaini cilvēki, no krūmiem iznākuši ar klaunu cepurēm galvā, un saka, ka vēlas Saeimā un uzreiz vairākums par viņiem nobalsos, jo iepriekš tādus nav redzējuši. Tā tas nestrādā. Ir svarīgi, lai cilvēki, kuri pretendē uz varu vēlētāju acīs būtu varas cienīgi. Kam ir saistība ar atpazīstamību, iepriekšējo sniegumu, labo slavu,” saka sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Jāpiebilst, ka „Apvienotais saraksts” sevi pieteicis kā jaunu politisko spēku, tomēr to rindās sapulcējis politiķus ar stāžu un vēsturi.

„Pīlēna kungs pieminēja, ka biedrība būtu kā satelīts šai politisko partiju apvienībai. Es domāju, ka tā nav taisnība. Mēs visi ļoti labi saprotam, ka mēs maijā sākām šo apvienošanās procesu. Pirmie bija Latvijas Reģionu apvienība ar savu kongresu. Otrā bija Latvijas Zaļā partija ar savu apvienošanās kongresu. Trešā bija Liepājas partija. Un šobrīd mēs noslēdzam šo ciklu, lai šis spēks būtu pati pilnība. Un Ulda Pīlēna vadītā biedrība „Apvienotais Latvijas saraksts” kā šīs komandas spēcīga un neatņemama sastāvdaļa. Vēl tikai formāls solis - jāparaksta sadarbības lūgumu,” skanot aplausiem, tā jaunā saraksta izveidošanas pasākumā sacīja Edvards Smiltēns, pašreizējais Rīgas vicemērs un „Latvijas Reģionu Apvienības" valdes priekšsēdētājs.

Smiltēns strādājis trīs Saeimas sasaukumos un no savas iepriekšējās partijas „Vienotība” aizgāja, kad nesekmīgi centās partijā pārņemt varu un no tās atgrūst tautas nemīlēto Solvitu Āboltiņu. Savukārt jau Reģionu apvienība ar Smiltēnu priekšgalā uz politiskās arēnas bija pamanāma ar stingriem iebildumiem pret jauno novadu reformu.

Līdzīgi kā Smiltēns, arī citi „Apvienotā saraksta” pieteiktie apgabala līderi nav zaļknābji politikā. Piemēram, Edgars Tavars arī ir Saeimas deputāts. Parlamentā ievēlēts no Zaļo un Zemnieku savienības. Jūnijā Zaļās partijas 20 gadus ilgā draudzība ar Zemnieku savienību gan pajuka. “Zaļie” ārkārtas kongresā nobalsoja par pievienošanos jaunajai apvienībai. Tavaram un zaļajiem nebija pieņemama ZZS ilggadējā vadoņa Lemberga pielaidīgā attieksme pret Krievijas sākto karu Ukrainā.

Taisnības labad jāteic, ka “zaļajiem” tolerance pret Lembergu bijusi samērā elastīga un partija neredzēja pamatu norobežoties no Ventspils saimnieka arī pēc tam, kad tiesa viņu pirmajā instancē atzina par vainīgu virknē noziegumu un gadu viņš pavadīja apcietinājumā. Daži sapīšanos ar Lembergu arvien nenožēlo.

Arī ilggadējs politiķis Ingmārs Līdaka tagad ir „Apvienotā saraksta” kandidāts, „zaļo” biedrs un pašreiz Bauskas novada deputāts. Bijušais Zoodārza runasvīrs un vadītājs pirmo reizi parlamentā iekļuva 2006.gadā un strādāja par ZZS frakcijas vadītāja vietnieku. Vides jautājumos ZZS zaļais gals gan nebija īpaši pamanāms.

Tikmēr galvaspilsētā pirmais numurs atvēlēts vēl vienam Latvijas Zaļās partijas biedram Didzim Šmitam. Politiskās krāsas viņš mainījis teju 20 gadu. Te strādājis pie Tautas partijas, te pie “Jaunā Laika”, te veidojis pats savu partiju, centies arī pieslieties Šlesera un Šķēles blicei - “Par Labu Latviju”, līdz pašreizējā Saeimā iekļuvis kā KPV.lv biedrs.

Latgales reģiona līderis ir Juris Viļums, kurš tagad pārstāv "Latvijas Reģionu Apvienību." Iepriekš pieslējies arī „Vienotībai”. Viļums 11. Saeimā pārstāvēja „Zatlera Reformu partiju”, bet 12.Saeimā ievēlēts no „Reģionu apvienības”. Viņš izcēlās ar to, ka zvērestu Saeima deva latgaļu valodā un izpelnījās aizrādījumu no tā laika Saeimas vadītājas Solvitas Āboltiņas, ka zvērests tomēr jāskandē latviešu literārā valodā. Lai arī kādus politiskos spēkus Viļums pārstāvējis, viņš stingri iestājies par Latgales kultūras un identitātes veicināšanu.

„Apvienotajā sarakstā” nu jaunas iespējas arī atradis bijušais premjers Māris Kučinskis, kas arī ir politiskais klejotājs. Viņš pirms 24 gadiem sāka savu politisko darbību Tautas partijas sastāvā, tālāk jau sešos Saeimas sasaukumos kā deputāts pārstāvējis arī „Par labu Latviju” un „Zaļo un Zemnieku savienību.”

„Apvienotā saraksta” ministru prezidenta kandidāts, arhitekts, uzņēmējs un nu jau arī politiķis ir Uldis Pīlēns. Tiesa, Pīlēna vārdu vēlēšanu biļetenos nevar atrast. Viņš pats uz 14. Saeimu nekandidēs. Pīlēns gan politiskās aprindās nav pirmās dienas spēlētājs. Viņš ilgi un cieši darbojies Tautas Partijā un pameta to četrus gadus pirms tās likvidācijas. Pīlēna atrastie tagadējie domubiedri arī ir ar savu pagātni.

Piemēram, aizsardzības ministram apvienība virza bijušo Latvijas Sauszemes spēku komandieri, atvaļināto pulkvedi Igoru Rajevu. Viņš TV ekrānos pirms iesaistīšanās politikā bieži redzams komentējot Ukrainas notikumus. Pirms 12 gadiem Rajevam atņēma augstāko pielaidi valsts noslēpumam un viņš aizgāja no militārā dienesta.

Kopumā Pīlēna biedrībā līdzdarbojas apmēram 30 domubiedri. Viņu vidū uzņēmēja Aiva Vīksna, bijušais policijas šefs Artis Velšs un auto asociācijas vadītājs Andris Kulbergs.