Cimdu Jettiņa, kā tautā sauca tautas daiļamata meistari Jetti Užāni, latviešu tradicionālos dūraiņus pārvērta mākslā. 7. maijā viņa būtu svinējusi 100. dzimšanas dienu, tālab šīs nedēļas nogalē Cēsu muzejā atklās vērienīgu audiovizuālo izstādi "Dzīvais cimds". Taču jau pagājušajā nedēļas nogalē Jettes simtgadi sāka svinēt dzimtajā pusē, uz kurieni viņai veltīti cimdi atceļojuši no visas Latvijas.

Spoži dzeltenās bijušās Dzērbenes muižas pils tornī mastā plīvo Latvijas karogs, te mājo pagasta pārvalde, Tautas nams un mūzikas skola. Daudzi nezina, ka pilī ir arī Cimdu Jettiņas memoriālā istaba – protams, ar viņas adītājiem cimdiem.

Dzimusi un visu mūžu nodzīvojusi Dzērbenes "Lejniekos", rokas stiepiena attālumā no pils, slavenā cimdu adītāja kopš 2007. gada tepat radusi mūža mājas lauku kapsētā, kur sestdien viņu godināt plūda ļaudis no tuvienes un tālienes.

Jettes Užānes simtgades svinību sastāvdaļa ir arī viņai veltīta cimdu izstāde Dzērbenes pilī. Mirkli pirms sākas atklāšanas kņada, Latvijas Radio ielūkojās tajā kopā ar adītāju Ingu Dauguli no Valmieras, kura atvedusi parādīt savus darinājumus.