Iznākusi teologa un grāmatu autora Jura Rubeņa jaunākais darbs „Starp divām bezgalībām”, kurā apkopotas vairākas garīgas prakses un metodes. Tās palīdz attīstīt apziņu, mainot veidu kādā cilvēks uztver realitāti. Grāmata tapusi autora ilgu garīgo meklējumu un atradumu ceļā.

Vairāk nekā 20 grāmatu autors Juris Rubenis stāsta, ka jaunākā grāmata ir viņa vispersoniskākais darbs, jo tajā viņš apraksta metodes, kā cilvēkam paplašināt savu apziņu. Rubenis dalās arī ar savu pieredzi un izklāsta problēmas, ar kurām dzīvē ir sastapies.

Darba nosaukums „Starp divām bezgalībām". Vairāk nekā simts iedarbīgas prakses apziņas paplašināšanai” ir metaforisks. Tā ir vieta, kurā cilvēks atrodas, balansējot starp iekšējo un ārējo bezgalību.

„Mēs fiziski atrodamies noslēpumainā, bezgalīgā telpā, bet tāda pati noslēpumaina telpa ir mūsos pašos – mūsu apziņa. Iekšējā telpa ir tikpat bezgalīga. Tā var tikt apgūta tikpat bezgalīgā veidā ar tikpat bezgalīgiem instrumentiem kā ārējā telpa,” norāda Juris Rubenis

Mūsdienās cilvēks zināšanas var iegūt dažu sekunžu laikā, ievadot interneta meklētājā vajadzīgos atslēgvārdus. Taču, kā norāda Rubenis, lai dzīvē sasniegtu pārmaiņas, svarīgākais ir spēt iegūtās zināšanas realizēt darbībā. Tomēr ieradumu dēļ mainīt savu ikdienu ir diezgan sarežģīti. Turklāt, ja cilvēks nav atradis atbilstošu metodi, kā mainīt ieradumus, tad vēlamo rezultātu sasniegt nevarēs.