Ir apritējis gads, kopš ģenerālprokurora amatā ir Juris Stukāns. Kas gada laikā paveikts, kas nē, kā arī par citām aktualitātēm - Rīta intervijā.

Juris Stukāns atklāj, ka visās ar izmeklēšanu saistītajās iestādēs ir kvalificētu darbinieku trūkums. Tas esot tāpēc, ka Latvijā jau vairāk nekā desmit gadu nav augstākās mācību iestādes, kur sagatavotu profesionāļus specializācijā - izmeklēšana un operatīvais darbs. Rezultātā, secina Stukāns, „skaļajās lietās” saprātīgā laikā nav veicies ar to atklāšanu un nav arī notiesājoša sprieduma. Viņš pavēstīja, ka gan valsts prezidents, gan premjers esot atzinuši šo problēmu, norādot, ka iekšējai drošībai līdz šim nav veltīta pietiekama vērība. Pēc ģenerālprokurora vārdiem, problēmas ar izmeklēšanas kvalitāti ir visās izmeklēšanas iestādēs, tostarp KNAB.

Tajā pašā laikā ģenerālprokurors pozitīvi novērtēja paša izveidotās amatpersonu noziegumu izmeklēšanas prokuratūras darbu. Par piemēru tika minēta aizturēto Latgales muitnieku lieta, ko mazāk nekā pusgada laikā, proti, septembrī, plānots sūtīt uz tiesu. Tāpat Stukāns solīja nevilcināties ar citām lietām, prognozējot, ka līdz gada beigām būs zināms arī iznākums kriminālprocesā par Covid-19 vakcīnu iepirkumu – vai nu tiks uzrādītas apsūdzības attiecīgajiem ierēdņiem, vai arī amatpersonu darbībās netiks saskatīts noziedzīgs nodarījums.