Nedēļas sākumā Kultūras ministrija paziņoja, ka ikviens, kurš kādam kultūras pasākumam biļeti nopirka līdz 15. jūnijam, bet pasākumu apmeklēt nevar, jo nav derīga Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāta, līdz augusta beigām biļeti var nodot, saņemot naudu atpakaļ. Taču biļešu tirgotāji šo ziņojumu interpretē dažādi. Piemēram, uzņēmums „Biļešu paradīze” ir gatavs biļetes pieņemt un naudu atmaksāt. Turpretim biļešu tirdzniecības portāls „Aula” un kompānija „Biļešu serviss” atsakās to darīt.

Kultūras ministrija apstiprina, ka likuma, kas tirgotājiem noteiktu atmaksāt naudu par biļetēm, kas iegādātas pirms jauno drošības noteikumu ieviešanas, tātad līdz 15. jūnijam, pagaidām vēl nav. Nav arī likuma, kas noteiktu, ka personai līdz gada beigām ir tiesības atgūt naudu, ja pasākumu nevar apmeklēt pozitīva Covid-19 testa dēļ.

Ministrijas pārstāve Lita Kokale skaidro, ka jūlijā valdībā iesniedza izmaiņas likumā par Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldību. Tālāk tie virzīti uz Saeimu, kur vēl joprojām norit diskusijas. Kokale atzīmē, ka parlaments šos grozījumus vēl izskatīs līdz septembrim. Sanāk – kamēr Saeima noteikumu nav pieņēmusi, Kultūras ministrijas šonedēļ izplatītais ziņojums ir tikai informatīvs.

Lita Kokale: „Cilvēkam, kurš ir nopircis biļeti uz pasākumu un apzinās, ka to nevarēs apmeklēt, šobrīd ir jāseko līdzi aktuālajai informācijai par Saeimas lēmumiem. Kultūras ministrijas savlaicīgi informē sabiedrību par lēmumiem, kuru termiņi var pietuvoties ļoti ātri un veidoties situācija, kad starp lēmuma pieņemšanu Saeimā un biļešu atgriešanas termiņu var sanākt viena, piecas, septiņas dienas laika.”

Ministrija iesniegtajās izmaiņās ir noteikusi, ka biļetes var nodot līdz 31. augustam, bet tā kā Saeimā ar likuma pieņemšanu vilcinās, Kokale pieļauj, ka termiņš tiks pagarināts.

Savukārt Patērētāju tiesību aizsardzības centrā informē, ka, neatkarīgi no biļešu tirgotāja nostājas, cilvēks var iesniegt iesniegumu, kurā lūdz tirgotājam atmaksāt naudu par neizmantotu pakalpojumu. Kamēr nav noteikts cits termiņš – raksts jāiesniedz līdz augusta beigām, norāda centrā, atgādinot, ka atmaksu persona var saņemt pusgada laikā.