Mainot mūziku pret naktsmājām, vairāku vasaru laikā skaņu mākslinieki, pārvietojoties pa Latviju ar velosipēdu, ir nobraukuši vairāk nekā 5000 kilometrus, sniedzot vismaz 80 koncertus. Par vasarās piedzīvoto mūziķis Kārlis Kazāks ir sarakstījis grāmatu "Sākums mūs atrod pats", kurā, kā skaidro autors, runa ir par vairākiem sākumiem, taču galvenais tas ir par to, kā sācies stāsts par velomūziku.

Dziesma "Runā, runā" nekādos ierakstos nav skanējusi, bet tā ir kļuvusi par velomūzikas firmas zīmi. Tā par šo skaņdarbu izsakās mūziķis Kārlis Kazāks, kurš savā debijas grāmatā "Sākums mūs atrod pats"  ir apkopojis deviņu vasaru laikā piedzīvotos koncertceļojumus pa Latviju ar velosipēdu. Kā norāda izdevuma autors, darbā runa ir par vairākiem sākumiem, bet galvenais tas ir par to, kā ir radies stāsts par velomūziku. Citiem vārdiem sakot, kā skaņu mākslinieki, pārvietojoties ar velosipēdiem pa šauriem, maz zināmiem ceļiem, piestāja apdzīvotās vietās, mainot mūziku pret naktsmājām. Autors atklāj, ka grāmata tapusi, balstoties uz viņa atmiņām.

Kopš 2012. gada, kad notika pirmais velomūzikas ceļojums, mūziķis kopā ar citiem māksliniekiem ir nobraucis vairāk nekā 5000 kilometrus, kopumā sniedzot vismaz 80 koncertus. Kārlis Kazāks atzīstas, ka, viņaprāt, velosipēds ir visbrīnišķīgākais transportlīdzeklis, ar kuru var ceļot pa Latviju.

Grāmatu papildina dažus centimetrus lieli paša autora zīmēti darbi, kuros viņš attēlo katra brauciena laikā nobraukto maršrutu un spilgtus brīžus no ceļojumiem. Turklāt vairumā darbu Kārlis Kazāks ir pacenties uzzīmēt arī vienas no galvenajām velomūzikas sastāvdaļām – velosipēdu un ģitāru.