Šodien, 3. oktobrī, 14.Saeimā ievēlētās partijas dosies pie Valsts prezidenta, lai runātu par savām prioritātēm un konsultētos par nākamās valdības aprisēm. Tiek pieļauts, ka prezidents tiesības pirmajiem veidot valdību piešķirs šo vēlēšanu uzvarētājiem – "Jaunajai Vienotībai".

Kā intervijā Latvijas Radio teica "Jaunās Vienotības" valdes loceklis Arvils Ašeradens, vakar valdes sēdē nolemts uzņemties vadīt valdības veidošanu, un šodienas sarunas pie Valsts prezidenta noteiks tos jautājumus, ko pārrunās turpmākās sarunās ar citām partijām. Kā norādīja Ašeradens, šoreiz primārais sarunās nebūs partiju atbildības jomas.

Ašeradens informēja, ka "Jaunās Vienotības" valdes sēdē arī nolemts, ka tie, kas vēlēšanās piedalījās, bet nesaņēma vēlētāju atbalstu, valdībā nebūs.

Savukārt partijas "Progresīvie" valdes loceklis Mārtiņš Kossovičs intervijā Latvijas Radio norādīja, arī viņi vēlētos piedalīties jaunās valdības veidošanā. Kossovičs norādīja, ka šobrīd ir iespēja izveidot mūsdienīgu valdību, nelaižot pie varas 90.gadu spēkus, kuri atgriežas Latvijas politikā, piemēram, ZZS ar Lembergu un Šlesera veidoto "Latvija pirmajā vietā".

Kossovičs uzskata, ka valdības veidošanā jāpiedalās četriem spēkiem – "Jaunajai Vienotībai", Nacionālajai apvienībai, Apvienotajam sarakstam un arī "Progresīvajiem".