Valdībai jārod risinājums atļaut hokeja čempionāta spēles klātienē vērot skatītājiem, kuri izslimojuši Covid-19 vai saņēmuši vakcīnu. Tā 20. maijā nolēma Saeima. Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedrs Krišjānis Feldmans šorīt Latvijas Radio programmā Labrīt! atzina, ka šie nosacījumi, kuri vēl tikai taps, palīdzētu nākotnē atvērt arī citas sporta un kultūras aktivitātes, kas līdz šim bijušas liegtas. Viņš gan piekrita, ka vakardienas lēmumprojekts neuzliek valdībai par pienākumu to īstenot, taču tiek pieļauta doma arī par likumprojekta virzīšanu.

Saeimas vakardienas lēmums apliecina to, ka valdībai ar hokeja čempionāta rīkotājiem ir jāsāk diskusija par to, kā īstenot dzīvē parlamentāriešu vairākuma lemto ļaut čempionātu apmeklēt klātienē Covid-19 izslimojušajiem vai pret to vakcinētajiem. To programmā Labrīt! atzina Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis.

Viņš cer uz valdības ātro rīcību un to, ka pirmos apmeklētājus varētu ielaist, jau sākot ar nākamās nedēļas ceturtdienu. Čempionāta rīkotāji lēš, ka "Arēnā Rīga" varētu ielaist 2600 skatītājus un olimpiskajā centrā - 1050.

Kalvītis atzina, ka līdz šim par vieglāko veidu, kā pārbaudīt to, vai apmeklētāju drīkst ielaist arēnā, tika uzskatīts negatīvs covid tests. Šobrīd būs jādiskutē ar valdību par to, kā pārliecināties, vai cilvēks ir vakcinēts vai ir izslimojis slimību, jo cilvēka individuālos datus var iegūt tikai ārsti nevis hokeja čempionāta rīkotāji. Viņš arī vērtējis Saeimas lēmumu, balstoties uz savu politisko pieredzi.