Visiem, kas atgriezušies no ārzemēm, 14 dienas jāievēro pašizolācija. Tas ir svarīgi, lai cīnītos pret Covid-19 uzliesmojumu. Diemžēl, nākas arī dzirdēt par bezatbildīgiem līdzpilsoņiem, kuri no veselības aprūpes darbiniekiem slēpj savus nesenos ceļojumus vai to, ka ir tikušies ar kādu, kurš ir Covid-19 pozitīvs. Tāpat daudzi neievēro karantīnu vai pašizolāciju.

Latvijas Radio veidotajā rubrikā “Karantīnas dienasgrāmatas” iedvesmojam cilvēkus ar atbildīgu cilvēku, kuri rūpēs par līdzcilvēkiem, paliek mājās, stāstiem. Pašizolāciju nu jau aizvadījusi ir Kukaiņu ģimene, un dienasgrāmatas „lapaspuses” par otro karantīnas nedēļu atklāj Katrīna Kukaine.

"Bijām vieni no pārgalvīgajiem, kas neklausījās valdības brīdinājumos – Lielbritānija vēl nebija no tām valstīm, kas iekļautas apdraudēto valstu sarakstos un nolēmām, ka mums par katru cenu ir jārealizē plānotais. Ja tā būtu vienkārša ekskursija, es domāju – nebūtu braukuši, bet tā nebija vienkārši ekskursija. Skotijā dzīvo mūsu otrs dēls, Miķeļa brālis Kārlis – viņš tur mācās, lai kļūtu par arhitektu," stāsta Katrīna.

Kukaiņu ģimene tomēr devās ceļā. Dēlam, kurš studē Skotijā, ģimene dzimšanas dienā uzdāvināja tikšanos Lielbritānijas galvaspilsētā, Londonā. Pēc tam bija paredzēts kopā doties uz Skotiju.

"Nu tā sanāca, ka Londonā satikāmies un vienu pilnvērtīgu dienu pavadījām, bet pēcpusdienā uzzinājām, ka arī Lielbritānija iekļauta apdraudēto valstu sarakstā, turklāt, mūsu premjers dod mums divas dienas atgriezties mājās," turpina Katrīna.

Ceļojums pārtraukts. Biļetes mājup izdevies nopirkt, Katrīnasprāt, ļoti veiksmīgi un jau nākamajā rītā caur Briseli ģimene atgriezusies Latvijā. Sākusies pašizolācija.

"Sapratām uzreiz – mums ir jābūt sociāli atbildīgiem. Ja mēs jau tā neklausījām un izbraucām no valsts nedrošā brīdī, neklausot brīdinājumiem. Tad mums ir jāsēž godīgi karantīnā un tās divas nedēļas karantīnā," atzīst Katrīna. 

Nu aizvadīta jau vairāk kā puse no pašizolācijas laika. Deviņas dienas bez kontakta ar cilvēkiem klātienē.