Ja cilvēks apzinās problēmu, kas viņam traucē pilnvērtīgi dzīvot, ja viņš cīnās ar to, tad ir iespējams tikt ārā arī no visdziļākās bedres. Tā ir režisora Kārļa Lesiņa personiskā pieredze, un to viņš licis arī savas pirmās pilnmetrāžas spēlfilmas „Izmisums” pamatā.

Filmas galvenais varonis ir trīsdemitgadnieks Gatis, kurā traumatisku pieredzi atstājusi agrā vecāku zaudēšana un kurš dažādu dzīves sarežģījumu dēļ nonāk ļoti smagā krīzē. Viņš tomēr ir cīnītājs, un, lai arī cīņa ir ļoti smaga, viņam izdodas to uzvarēt.

Galveno varoni atveido Kaspars Zāle, un filma savu ceļu pie skatītājiem sāks janvāra sākumā.

Gatis izšķiras ar draudzeni, pazaudē darbu, un šī melnā svītra ar jaunu spēku saasina viņa pagātnes traumas – vecāku šķiršanos un pēc tam arī abu agro aiziešanu no dzīves. Gatī tas radījis nepiepildītu tukšumu jau kopš pusaudža gadiem.

Situācijas spiests, viņš pārceļas uz savām bērnības mājām laukos.

Sākotnēji traumatiskā pagātne absolūti dominē par viņu, novedot teju līdz pilnīgam sabrukumam, taču viņš tomēr rod sevī spēku to pārvarēt.

Režisors Kārlis Lesiņš atklāj, ka filmā ir ļoti daudz no viņa personiskās dzīves, bet viņš nebaidās būt atklāts, un cer, ka, iespējams, šis viņa stāsts arī kādam citam līdzīgā situācijā var palīdzēt