Sazināmies Ārpolitikas institūta direktoru, Eiropas studiju fakultātes docentu Kārli Bukovski, lai runātu par Eiropas un Rietumvalstu atbalstu Ukrainai.

Norādot, ka karš notiek gandrīz jau 10 gadus, Bukovskis atzīst, ka Rietumu sniegtais atbalsts ir mērāms kā reakcionārs, nevis proaktīvs, jo tiek sniegta atbilde Krievijas rīcībai. Vai mēs pēc 10 - 15 gadiem vai politiķi kaut ko nožēlos? Neesmu līdz galam pārliecināts, ka politiķi ir tā suga, kas vispār nožēlo lietas pēc 10 - 15 gadiem arpus tā, kas notiek viņu karjerā. 

Bet vairāk jautājums par to, ko šī palīdzība un atbalsts Ukrainai ir bijis bijis fundamentāli svarīgs jau no pirmajām dienām. Un šinī gadījumā - vēl pirms tam sniegtais atbalsts. 

"Tāpēc mēs nevaram tā uzreiz teikt, ka Rietumi neko nedara, neko nepalīdz. Mēs, protams, varam skaitīt, cik daudz un kurā brīdī, un varam gribēt un cilvēcīgi arī gribam, lai atbalsts Ukrainai tiktu sniegts vairāk un lai karš beigtos. Bet te mums ir jārēķina,

pat ja mēs dosim vairāk, Krievija diemžēl šinī gadījumā šaus vairāk virsū. Arī viņi palielinās savus apjomus, jo viņu šābrīža uzstādījums ir, lai vai ko tas maksātu, mums ir jāieņem maksimāli plašas teritorijas un ir maksimāli ilgi jānotur arī mūsu pusē šī frontes līnija un uzbrukumi. 20% teritorijas, ko Krievija kontrolē, faktiski viņu šābrīža laupījums resursu ziņā ir pietiekami triljonos mērāms, tāpēc viņiem absolūti nav intereses šo karadarbību apturēt tagad vai ķerties pie miera sarunām," vērtē Kārlis Bukovskis.