Kazahstānā, kur piecas dienas notika plaši protesti, nemieri un sadursmes, ir iestājies nosacīti mierīgāks periods. Kā ziņo radiostacija "Echo Moskvi", ielās protestētāju faktiski vairs neesot, lai gan aizvadītajā naktī Almati ielās ir bijušas dzirdamas apšaudes.

Kopumā tiek ziņots, ka protestos aizturēti ir vairāk nekā trīs tūkstoši cilvēku, bet 26 gājuši bojā. Karstākais punkts joprojām ir lielākā valsts pilsēta Almati, taču pagājušajā naktī arī vairākās citās pilsētās notikušas mierīgas pulsēšanās, bez sadursmēm.

Vakar Kazahstānas prokuratūra ierosināja krimināllietu par masu nekārtībām un terora aktiem, un tas nozīmē, ka par dalību nemieros var draudēt no astoņiem gadiem ieslodzījumā līdz pat pilnīgai Kazahstānas pilsonības atņemšanai.

Vakar vakarā pēc Kazahstānas prezidenta uzaicinājuma valstī ieradās Kolektīvās drošības līguma organizācijas miera uzturētāji, tās ir desantnieku vienības no Krievijas, Baltkrievijas un Armēnijas –aptuveni divarpus tūkstoši, kuru uzdevums neesot apspiest protestus, bet nodrošināt kārtību.

Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Mārcis Balodis Latvijas Radio norādīja, ka šīs organizācijas spēki nav tiešs NATO analogs, tāpēc tā dēvēto miera uzturētāju klātbūtne ir politiski motivēta, sacīja pētnieks, atgādinot, ka Kazahstānā nav legāla veida jeb opozīcijas - kā cilvēkiem paust neapmierinātību.