Šodien, 22. janvārī, ļoti īpašs notikums mūzikas dzīvē – nacionālā mūzikas izdevniecība "Skani" klajā laiž piecu kompaktdisku komplektu, kurā iekļautas visas Imanta Kalniņa sakomponētās simfonijas un koncerti. Liepājas simfoniskais orķestris Atvara Lakstīgalas un Māra Sirmā vadībā pie ierakstiem strādājis jau kopš 2014. gada, lai vērienīgais darbs pie klausītājiem ceļu sāktu tieši Imanta Kalniņa 80. jubilejas gadā.

No koncerta čellam ar orķestri, kas tapa tālajā 1963. gadā, kad Imants Kalniņš vēl bija students, līdz 7. simfonijai, kas pirmatskaņota 2015. gadā – tāds ir laika ietvars, kad tapusi albumā iekļautā simfoniskā mūzika.

To visu no jauna ierakstījis Liepājas simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā sešu gadu garumā. Piecu kompaktdisku komplektā ietilpst septiņas simfonijas, trīs koncerti un divas simfoniskās miniatūras "Santa Krusa" un leģendārais fināls no mūzikas kinofilmai "Pūt, vējiņi!".

Īpaša pievienotā vērtība albumam ir buklets, kurā ļoti izsmeļoši gan ar Imanta Kalniņa personību, gan ar katru diskā iekļauto skaņdarbu iepazīstina komponists Imants Zemzaris. Viņš Imantu Kalniņu mūzikā raksturo kā spilgtu melodiķi un vienu no pēdējiem izteiktajiem romantiķiem.

Izdevniecības ''Skani'' vadītājs un arī albuma producents Egīls Šēfers akcentē arī īpašo sirds siltumu un sirsnību, kas izskan Kalniņa mūzikā, un arī tās pārlaicību.