Šonedēļ plašākai publikai prezentēs Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas simtgadei veltīto grāmatu “Vējā dzimusī: ar sirdi uz delnas, ar saknēm smiltīs”. Apjomīgo pētījumu par mūzikas skolas vēsturi un mūziķu dzimtām veidojusi kultūras žurnāliste Indra Imbovica sadarbībā ar muzikoloģi, ilggadēju mūzikas vidusskolas pedagoģi Aiju Engelmani.

Grāmatas tapšanai par Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas vēsturi un tās personībām bija īstais brīdis. Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas direktore Inga Auziņa saka, ka tā ir laime un vienlaikus pienākums – atskatīties uz 100 gadu darbu skolā.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda, “Kurzemes kultūras programma 2022” (Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Valsts meži, Kurzemes plānošanas reģions) un Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu. Grāmatas projektu vadītāja Anete Verbicka, redaktore Baiba Jaunslaviete, korektore Ilze Zomerfelde, dizaina autore Zane Bluķe, fotogrāfijas digitalizēja Kārlis Volkovskis, grāmatas tapšanā piedalījās Iveta Vīksne, Jānis Strazds, Inga Auziņa un Astra Ziemele.

Paldies visiem melngailiešiem, kuri dalījās atmiņās, lai taptu šī grāmata, kura plašākai publikai tiks prezentēta 2023. gada janvārī.