Latvijas Radio galvenā redaktora izvēles process ir sašķēlis šī sabiedriskā medija valdi, par to jau pagājušās nedēļas nogalē vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Pa šo laiku Radio galvenās redaktores amatā ir apstiprināta Anita Brauna, bet konflikts ar to nav beidzies. Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne joprojām uzskata, ka šādā sastāvā valde sastrādāties vairs nespēj. Kas notiks ar Latvijas Radio valdi, kurā vēl strādā Mārīte Tukiša un Sanita Dika-Bokmeldere, ir jāizlemj Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei, kura nekādu lēmumu vēl nav pieņēmusi. Tikmēr viena no valdes loceklēm – Mārīte Tukiša ir arī saņēmusi sodu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), kas gan vēl nav stājies spēkā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs konstatējis valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpumu Latvijas Radio valdes locekles Mārītes Tukišas rīcībā, slēdzot radio reklāmas izvietošanas līgumu ar savu dzīvesbiedru.

Tukiša šo lēmumu ir apstrīdējusi tiesā. Cik ilga ir bijusi Latvijas Radio valdes locekles dzīvesbiedra firmas sadarbība ar Radio un ko no tās nopelnījusi?

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pērn veica pārbaudi par Latvijas Radio valdes locekles darbības atbilstību likuma par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā normām un 2021. gada 8. oktobrī pieņēma lēmumu šo valsts amatpersonu saukt pie administratīvās atbildības, piemērojot naudas sodu.

Tā informē KNAB pārstāve Agita Antonāne. KNAB sodītās amatpersonas vārdu neatklāj, taču Latvijas Radio zināms, ka sods piemērots radio valdes loceklei Mārītei Tukišai. Sīkāku informāciju par lietas apstākļiem birojs šobrīd nesniedz, jo lēmums ir pārsūdzēts tiesā.

Tomēr Latvijas Radio zināms, ka KNAB interesi piesaistījis radio valdes 2020.gadā parakstītais līgums ar reklāmas aģentūru Sparta Media. No firmas puses līgumu parakstīja viens no īpašniekiem - Toms Šrāders, kas ir LR valdes locekles Mārītes Tukišas dzīvesbiedrs, bērna tēvs. Savukārt no Radio puses to parakstīja visa valde, ieskaitot Tukišu.

Tukiša interešu konflikta novēršanas likuma pārkāpumu, slēdzot līgumu ar savu dzīvesbiedru, nesaskata.