Partija "Alternatīve" nekad nav bijusi pie varas, taču tās centieni pie varas grožiem tikt ir ar vismaz 13 gadu senu vēsturi. Politisko partiju reģistrā "Alternatīve" redzama kopš tā saukto trekno gadu kulminācijas – 2007. gada -, kad aiz muguras bija 9. Saeimas vēlēšanas, bet pēc pāris gadiem gaidāmas pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanas.

Atšķirībā no lielpartijām "Alternatīve" ir reģistrēta kādā daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī Raiņa ielā Jūrmalā. Tur dzīvo bijušais Eiropas Parlamenta un 9. Saeimas deputāts Aleksandrs Mirskis, kas pēc sastrīdēšanās ar "Saskaņu" arī uzskatāms par partijas "Alternatīve" izveidotāju ar aktīvu darbības sākumu pirms septiņiem gadiem. 2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās Mirskis ar partiju «Alternatīve» gribēja atkal tikt uz Briseli, taču netika ievēlēts. Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās viņš savu partiju gribēja dabūt Daugavpils domē, tomēr ar nepilnu 4 procentu daugavpiliešu atbalstu arī tas neizdevās. Tajās pašās vēlēšanās "Alternatīve" trijatā ar Latvijas Reģionu apvienību un partiju "Latvijas attīstībai" vēlējās tikt pie varas arī Rēzeknes domē, taču nevienu mandātu nedabūja. Bešā palika arī Ventspilī. Viena deputāta vieta ir Salaspils novada domē, kur partiju pārstāv Mihails Rogals.

"Alternatīves" dibinātājs Aleksandrs Mirskis līdz pat šim gadam arī bija partijas līderis. Taču gada sākumā, kā tagad nekautrējas teikt pats, varu partijā pārņēma bijušais "Saskaņas" biedrs un Rīgas domes deputāts Valērijs Petrovs. Tādējādi "Alternatīvi" pamatoti var uzskatīt par kādreizējo "Saskaņas" politiķu glābējsilīti. Atšķirība tikai tā, ka Mirskis pirms desmit gadiem "Saskaņu" pameta pats, paziņojot, ka nevēlas, lai viņam būtu kas kopīgs ar cilvēkiem, kuriem gods, sirdsapziņa un godīgums ir tukši vārdi. «Labāk būt par izsalkušu ērgli, nekā pārtikušu aunu!» toreiz teica Mirskis. Sarakstā uz Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām Mirskim atvēlēts tikai 22. kārtas numurs no sešdesmit trim.

"Alternatīves" saraksta pirmajā trijniekā līdz ar partijas jauno priekšsēdi Valēriju Petrovu ir arī Aleksejs Rosļikovs un Vitālijs Dubovs. Visi trīs ir "Alternatīves" valdē, kurā redzams arī uz Rīgu gan nekandidējošais Vadims Baraņņiks. Šo četrotni pērn maijā izslēdza no "Saskaņas". Iemesls: būdami Rīgas domes deputāti, viņi nepaklausīja partijas vadības diktātam un nebalsoja par sava partijas biedra Sandra Bergmaņa ievēlēšanu Rīgas vicemēra amatā. Līdz ar četrotnes patriekšanu izjuka desmit gadu Rīgas atslēgas turējušais «Saskaņas» un "Gods kalpot Rīgai" bastions. Četrinieks izveidoja savu frakciju un kādu laiku turpināja turēties pie ietekmīgajiem vicemēra un attīstības komitejas priekšsēdētāja amatiem. Taču visām kolīzijām sekoja mēru rokādes un cīņa par ietekmi, tādēļ dome ir atlaista un notiks ārkārtas vēlēšanas.

"Alternatīves" sarakstā nav citu pārāk zināmu pārstāvju, vidējais kandidāta vecums ir 38 gadi, un vairums ir krievu tautības.