Saulgriežu laiks ik gadu saistīts arī ar tradīciju doties pļavā un vākt Jāņu zāles. Bez daudzajiem svētku rotājumos izmantojamiem augiem pļavās šobrīd zied arī Latvijā aizsargājami un reti augi, kā savvaļas orhidejas, naktsvijoles, Sibīrijas skalbes vai silpurenes, kuras plūkt ir aizliegts. Par dabisko zālāju nozīmi un to, ko drīkst plūkt vainagam, tējai vai pušķim un ko atstāt pļavā plašāk sarunā ar Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti Agnesi Priedi.

Kalnciema pagasta Kaļķa ciema pļava ir viena no Ķemeru nacionālā parka teritorijām, kas saglabājusies neiekultivēta ilgu laiku un rezultātā mitrajā pļavā ir liela augu bagātība. Dabas aizsardzības pārvaldes zālāju eksperte Agnese Priede stāsta, ka šogad pļavu ziedēšana ir lēna un ilgāka vēso laika apstākļus dēļ. Taču arī šajos saulgriežos bez vainagos un pušķos liekamām Jāņu zālēm pļavās zied arī aizsargājami augi, kurus jāsaudzē.

Ejot pļavā meklēt saulgriežu augus, lai nekaitētu aizsargājamu augu populācijām ikviens var izmantot pļavu ekspertu pērn sagatavoto augu noteicēju, kas atrodams Latvijas dabas fonda mājas lapā un lejupielādējams arī telefonā pirms došanās dabā.