Partija “Gods kalpot Rīgai” un tās priekšgājēja LPP/LC Rīgas domes valdošajā koalīcijā bijusi vairāk nekā 10 gadus. Galvaspilsētas ārkārtas vēlēšanās pirmo reizi startēs atsevišķi no partijas „Saskaņa”. GKR par prioritāti izvirzījusi visu lielo tiltu un maģistrālo ceļu sakārtošanu, partijas Rīgas mēra amata kandidāts Oļegs Burovs solījis dažu gadu laikā atrisināt problēmu ar rindām uz bērnudārziem un novērst mākslīgi sadārdzinātus rēķinus par Rīgas Namu pārvaldnieka nodrošinātajiem pakalpojumiem.

Sabiedrisku organizāciju „Gods kalpot Rīgai” dibināja 2012. gada janvārī ar mērķi izveidot partiju darbam tieši Rīgā, neplānojot kandidēt Saeimas vēlēšanās. Organizācijas kodolu sākotnēji veidoja 20 cilvēki, no kuriem 12 bija likvidētās partiju apvienības LPP/LC Rīgas domes deputāti. Kopš dibināšanas partiju vada tagadējais eiroparlamentārietis Andris Ameriks. Kad partijas dibināšana vēl bija tikai gaidāma, viņš teicās vēl nezinām, kā plāno darbu Rīgas domē.

„Mēs izvērtēsim visus iespējamos veidus arī par to, kā mēs Rīgai varam izdarīt vislabāk. Es varu teikt, ka tagad vēl par to, cik vietas mēs iegūsim nākamajā domes sastāvā, ar ko startēsim vai nestartēsim kopā, par to lems partijas dibinātāji, kuriem būs tiesības to darīt.”

Šajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās „Gods kalpot Rīgai” pirmoreiz startēs atsevišķi. Jūlija sākumā pēc sabiedrisko mediju pasūtījuma īstenotajā aptaujā SKDS secināja, ka GKR var rēķināties ar 5,9% vēlētāju atbalstu.

Partijas Rīgas mēra amata kandidāts ir Oļegs Burovs. Kandidātu saraksta augšgalā ir arī ilggadējais Rīgas domnieks un pats īslaicīgākais Rīgas mērs Dainis Turlais, kurš šajā amatā pavadīja tikai trīs nedēļas. Sarakstā ar trešo numuru startē līdz šā gada martam 11 gadus Rīgas izpilddirektora amatā strādājušais Juris Radzevičs, bet 4. kārtas numurs ticis infektoloģei Baibai Rozentālei, kurai pāriešana uz "Gods kalpot Rīgai" ir jau kārtējā partijas maiņa. Uz GKR viņa pārcēlās no partijas „Saskaņa”. Senāk jau bijusi Rīgas domniece, esot Tautas partijas sastāvā, agrāk bijusi arī Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas biedre. Piektais numurs uzticēts Rīgas Mihaila Čehova Krievu teātra aktierim Jakovam Rafalsonam.