Jaunā konservatīvā partija ir dibināta pirms sešiem gadiem. Tās darbības mērķis ir Latvijas kā neatkarīgas un demokrātiskas republikas attīstība, balstoties uz šādām konservatīvisma pamatvērtībām: 1918. gada 18. novembra republika; latviski runājoša nācija; demokrātija un tiesiskums; tradicionālā ģimene; labklājības valsts; ģeopolitiskā piederība Rietumiem. Konservatīvo sauklis: likums un kārtība.

Partijas izveidotājs un vadītājs ir politiķis Jānis Bordāns, kas divus gadus pirms partijas izveides bija tieslietu ministrs, un šajā amatā ir arī patlaban. Bordāns bijis vairāku politisko partiju biedrs: pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados pārstāvēja «Latvijas ceļu», pēc vairāku gadu atpūtas no politikas tajā atgriezās ar «Vinotības» sarakstu, vēlāk iestājās Nacionālajā apvienībā, bet no tās tika izslēgts ar aizdomām, ka Bordāns veido savu partiju.

Drīz pēc izveides Jaunā konservatīvā partija neveiksmīgi kandidēja 12. Saeimas vēlēšanās. Pēc tam konservatīvie 2017. gadā posās uz pašvaldību vēlēšanām, kurās redzamākie bija startā uz Rīgas domi. Tur partijas karogu nesa bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietniece Juta Strīķe, un deviņas no 60 deputātu vietām noteikti palīdzēja iegūt saukļi par korupcijas izskaušanu Rātsnamā. Rīgas domē konservatīvos pārstāvēja arī pats Bordāns, bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris Jurašs, ekonomists Krišjānis Feldmans, uzņēmējs Sandis Riekstiņš, operdziedātāja Evita Zālīte-Grosa, tulkotāja Linda Ozola un citi.

Konservatīvie Rīgas domē bija opozīcijā, bet redzamākie pārstāvji Rātsnamā ilgi nepabija, jo jau nākamā gada rudenī tika ievēlēti 13. Saeimā, kur konservatīvos pārstāv 16 deputāti. Vēlētājiem patika solījumi par tiesiskumu, īpašuma nodokļa atcelšanu un plānu 3x500 jeb 500 eiro minimālā alga, 500 eiro neapliekamais minimums algām un pensijām jau 2019. gadā. Redzamākais no īstenotajiem solījumiem ir balsojums par Rīgas domes atlaišanu.

Politiskā spēka līderi

Tikuši Saeimā, uz Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām konservatīvie pārāk neraujas, lai gan par saraksta līderi un mēra amata kandidāti ir izvēlēta parlamenta deputāte Linda Ozola, bet 11. kārtas numurs piešķirts deputātei Evai Mārtužai, kam arī ir iepriekšēja pieredze Rātsnamā.